Anime Is Life

Un forum a celor pasionati de anime-uri si RPG

HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

Share

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

Sex Sex : Female
Puncte Puncte : 344
Localizare : ”Hell and..”
Stare de spirit Stare de spirit : Death

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Empty
PostSubject: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 13 2020, 01:13

First topic message reminder :

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 694b150f4e222cbac6fe05dbe76066f359a74bf4

◣ ▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂_  _     _ _▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂▂ ▂  ◢

Gostly Love

-------------------Kuroo === Eloise-------------------
◣ ▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂_  _     _ _▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂▂ ▂  ◢

- - - GENURI : Yaoi, Romance, Drama, Paranormal, Comedie
[ Pot conține și alte genuri viitoare ]

Atenție!
Acest RPG poate conține scene de natură sexuală, limbaj licențios și alte lucruri care nu sunt destinate publicului minor.
RPG-ul conține scene de natură Boy x Boy.
Citiți pe propria răspundere!

- -- - - - - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - -

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Y6oBVxS

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ???    ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 KmCjJaf

It's okey.
Yes ?
Yes. I'm dead inside.

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Giphy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
●   ●   ●  DESCRIERE  ●   ●   ●
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nu mereu simți că cineva te privește de undeva ? Nu auzi zgomote, deși ești singura persoană din casă ? Nu te-ai trezit nopțile în panică deși nimeni nu era acolo ? Te-ai simți mereu rece lângă locurile din casă ? Sau cimitir ? Case bântuite ?
Se spune că fantomele nu există, se spune că totuși sunt niște suflete rătăcite care și-au pierdut trupul, vocea, încearcă să atragă atenția mutând lucrurile și nu renunță ca să fie uitate. Sufletele rătăcite acum sunt prinse de obiectele neînsuflețite, se ascund în umbră și așteaptă să fie băgate în seamă, rătăcând de colo colo ca și cum nimic din ce era nu mai contează, caută lumina și pacea, să plece mai departe.
Dar... unde există suflete bune, există și demoni și spirite răzbunătoare. Te-ai simțit împins sau te-ai împiedicat dar nimeni nu era în spatele tău sau la picioarele tale ? Au apărut semne ciudate pe corp iar zgomote violente se aud de peste tot ? Simți că uneori trupul și mintea nu-ți mai aparțin ? Cineva îți răspunde din întuneric și camere goale ? Te simți mai puțin în siguranță când ești în propria casă ?
Unde este lumină o să existe și întuneric... dar două persoane nu se tem de toate astea. Două persoane care lucrează și-și pun viața în pericol pentru setea de cunoaștere. Nu vrei și tu să vezi dacă chiar suntem singuri printre stele ? Sau dacă legendele, miturile există ?
Și totuși după atâtea pericole.. mai există loc și de iubire ? Ce este iubirea ? Este mai mare ca prinderea paranormalului ? Asta încearcă doi protagoniști în această poveste, poveste care vine cu bune, rele, pierderi și uneori se varsă sânge.
Deoarece uneori în întuneric uneori greu ajungi la lumină, și mereu cineva este în spate.

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲  Ghost   ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Htgu7km

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲   Love  ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅

●   ●   ●  PERSONAJE  ●   ●   ●

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Maxresdefault

- - - - - - -- - - - - - -- - -- - -- - - -- PRINCIPALE  - - - - - - -- - - - - - -- - -- - - -

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EpTswT3

Kuroo:

Eloise:

- - - - - - -- - - - - - -- - -- - - -- SECUNDARE- - - - - - -- - - - - - -- - -- - - --

Coming soon...:

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 SuWrjNc

●   ●   ●   START RPG  ●   ●   ●

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Fj2a4st

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 BXpWJcI
Sorry, did I leave my heart to you?
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 6LU1Wy0

Tocmai ce puneam o nouă poză pe peretele meu ”artistic”, ultima fantomă mi-a dat bătăi de cap mie și lui Izaya, nu-mi imaginam să stăm mai mult de o săptămână în orașul ăla. Din păcate n-am putut pleca, fantoma era în casa unor oameni care nu-și permiteau luxul a face o bancă sau a se muta oricând voiau. Așa că eu și Izaya am muncit mult iar după ce am terminat am făcut poza asta dintre multe altele, peretele ăsta are multe poze, în curând nici nu știam unde să le mai pun pe cele viitoare. Dar preferata mea era prima poză unde a fost prima vânătoare, ce amintiri plăcute.
- Akira, scuze că te deranjez dar iar se întâmplă aia, vine Trevor să se plângă la mine, existau 4 persoane care aveau grijă de acest loc, capul suntem eu și Izaya, în locul nostru însă este Trevor, un american cu reședința mutată în Japonia ce se pricepe la aparatură, și Mina, o femeie medium care s-a alăturat nouă în această clădire des vizitată ca să învățăm noi vânători.
- Iar a venit o femeie ca să se certe cu Izaya ? Ahh, de câte ori să îi repet să nu mai frângă inima femeilor, devine o problemă tot mai des întâlnită, data trecută a venit o femeie cu un copil! Chiar are lipici la femei, și să-mi facă probleme, mă plâng, trebuia să-l găsesc și să îi spun două lucruri înainte să mă trezesc cu toate femeile din japonia aici.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Tumblr_ozohfh91ob1vdrs29o1_500
”Let me die and I will not disturb you, I will only watch the sunset forever..”

Last edited by Eloise on Thu Feb 13 2020, 03:46; edited 1 time in total
Back to top Go down

AuthorMessage
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

Puncte Puncte : 7209
Varsta Varsta : 23
Localizare : Germany
Stare de spirit Stare de spirit : In love with Kenma~ <3

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 03:31

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Izu-chan
Izaya / 25 ani / Ghost Hunter
How true love feels like?
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 0429076b891aa8f67137d60a991064ba
Sorry, but I'm not the angel you think I am
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Izaya

Ce sentiment ciudat aveam. Mi-am deschis ochii si m-am ridicat, uitandu-ma in jur si m-am vazut pe...mine?! Eram pe un pat inconjurat de multe persoane in halate ce pareau ca incearca sa-mi salveze viata. Intr-un colt al camerei, am vazut o pereche de ochi rosii si cumva, stiam cine este si ca nu aveam de ce sa ma tem. M-am departat de pat, privindu-mi trupul ce zacea acolo, si m-am oprit in dreptul usii, uitandu-ma prin gemuletul acesteia la Akira. Parea ca e pe punctul sa planga. Dar de ce? Nu stiam daca e bine sa ma departez de trupul meu prea mult, mai ales ca dupa ceea ce arata aparatul de monitorizat pulsul, inima parea gata sa cedeze din clipa-n clipa. Dar trebuia sa merg langa el. Nu stiam motivul exact, dar trebuia! Habar n-aveam daca ma va simti sau auzi, insa am zis sa-mi incerc norocul, asa ca am trecut prin usa, oprindu-ma doar in clipa in care am ajuns in dreptul lui. Am dat sa-i pun mana pe cap, dar n-aveam cum sa-l ating, mana mea trecând prin el.
-Oi...Aki-chan. Poti sa ma auzi? am zis sa incerc asa, poate avea sa ma auda.

♡Anime is Life♡

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Kuroken4
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 04:07

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Eram pe punctul să mă așez pe scaun, voiam să plâng ca un copil mic care își pierduse jucăria dragă și nu înțelegeam deloc de ce cineva ar vrea să îi facă rău lui Izaya, nu înțelegeam și nici nu voiam. Voiam să se facă bine așa că singurul lucru care l-am făcut a fost să mă așez jos și să-mi pun fața în palme. Nici măcar n-am apucat să spun ceva.. Apoi am simțit că nu mai eram singur, era un semn foarte familiar, inexplicabil din moment ce știam că sunt singur iar că fiecare medic acum făcea totul pentru ca Izaya să se trezească.
Iar undeva puteam auzi vocea castaniului așa că mi-am dat mâinile de pe ochi care erau ușori umezi și mi-am întorc privirea, căscând ochii puțin, oare mi se părea de la lumină ?
- I...Izaya ? Spun dar nu eram sigur, nu voiam ca acesta să moară. Dacă după sufletul lui dispărea.. eu ce mai făceam atunci ? Așa că mi-am scuturat capul iar acum nu mai vedeam nimic, poate puterile mele se joacă cu mine, trebuie să fie asta.. trebuia.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 04:35

Când am auzit ca-mi pronunta numele si chiar s-a uitat in drectia in care ma aflam, am zambit larg, rasufland usurat.
-Deci m-ai auzit! Stiam eu ca poti! De ce mai ai putin si plangi?
Nu voiam sa-l vad astfel si acum nici nu puteam face nimic ca el sa se simta mai bine. Am simtit ceva ciudat si mi-am intors capul catre sala unde mi se afla trupul. M-am intors cu totul si m-am apropiat de usa, privind prin gemulet cum doctorii se zbateau sa-mi redea pulsul ce era inexistent. Chiar aveam sa mor? Mereu am crezut ca voi muri intr-una din misiunui, dar nu asa. Ce mod patetic sa trec in lumea cealalta.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 04:48

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Nu plâng... Am încercat să mă apăr, până la urmă era real, sufletul lui chiar era aici cu mine și puteam să-l văd și aud în timp ce ceilalți nu. Nu este bine, dacă stai departe de trupul tău o să mori.. dacă nu ești deja mort, ultima partea am putut s-o spun doar după ce am simțit o imensă durere în a o spune fără să plâng. Îmi era greu să vorbesc despre asta.
- Nu vreau să te pierd și pe tine, ești cel mai bun prieten care-l am! Și singura persoană care o iubesc mai mult, voiam s-o spun după atâta timp în care nu am avut curajul dar.. dar ceva mă oprea, așa că a ieșit doar asta printre buzele ce-mi tremurau. Nu putea să plece, abia avea 25 de ani, viața lui nu putea să se sfârșească așa doar din cauza unei prosti.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Last edited by Eloise on Fri Feb 14 2020, 05:14; edited 1 time in total
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 05:11

Am tresarit, uitandu-ma surprins spre el si am vrut sa merg la el, dar am inghetat când am auzit doctorii ca ma declarasera mort. Nu...Nu! Nu! Nu! Am intrat repede prin usa, oprindu-ma langa pat si priindu-mi coprul. Habar n-aveam ce sa fac si cum sa ma intorc, iar toata starea aia de panica nu ma ajuta la nimic. Am vrut sa le atrag atentia sau ceva, dar nu reuseam, asa ca m-am oprit, uitandu-ma cum ma deconecteaza de la aparatele ce ar fi trebuit sa ma tina in viata. Dupa ce au iesit din incapere, m-am dus la capul meu si mi-am apropiat fruntea de a mea. Am strans din dinti si am inceput sa injur in ultimul hal. Nu voiam sa mor! Nu in felul asta! Nu-l puteam lasa pe Akira singur!
In clipa aia mi-am deschis larg ochii, ridicandu-ma brusc in fund si privind in jur. Eram...in viata? Când am simtit durerea de la rana am zis ca urlu ca o fetita, dar macar asta imi era dovada ca nu murisem. Nu aveam habar ce se întâmplase, dar, parca nici nu mai conta. Când asistenta intra si ma vazu, tipa asa tare ca aproape ma facu sa cad de pe pat. Imediat au intrat si doctorii, facandu-si cruce când m-au vazut. Unul din ei, veni si ma intinse la loc pe pat, conectandu-mi iar toate acele aparate ca sa se asigure ca e totul in regula. Am ramas cuminte, mai ales când mi se spusese sa ma odihnesc. Nu ca aveam eu chef de odihna, abia venisem din morti si aveam energie de joaca, dar i-am ascultat si am ramas linistit in pat in timp ce ei au plecat. Am aruncat un ochi spre coltul unde fusese acea entitate demonica, dar dupa cum ma asteptam, nu mai era nimic acolo.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 05:25

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Izaya ?
M-am trezit singur de data asta iar când doctorii au iești pe hol mă așteptam la ceva bun, dar după fața lor păreau că urma o veste proastă iar de data asta ochii mei chiar erau mai mai umezi gata să plâns, asta până asistenta a țipat iar doctorii au făcut imediat cale întoarsă iar eu am rămas pe loc privind în gol, nu știam ce se întâmplă, nici nu știam unde era Izaya și nici nu-l simțeam. Dar de data asta unul din doctori au venit la mine spre mine și nu mai avea fața ca prima dată când păreau să-mi spună ceva.
- Sunteți norocos, urma să vă spunem că prietenul dumneavoastră urma să fie declarat mort dar nu este.
- Este... este în viață ? Este bine ?
- Nu știm, trebuie să-l internăm și băgăm în operație, a pierdut sânge și încă mai curge, trebuie să ne asigurăm că organele interne nu au fost afectate iar apoi are nevoie de odihnă, îmi explică înainte să plece iar de data asta m-am așezat și am plâns, era bine, chiar era bine. Trăia, nu murise, inima îmi bătea așa de tare în piept. Gândul să-l pierd și pe el era dureros când era singura persoană ce mă putea face să zâmbesc și deschid cu adevărat.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 05:35

Stateam si ma uitam la tavan, încercând sa procesez cele intamplate in ultimile ore. Dupa toata experienta asta, voi avea mai multa compasiune pentru spiritele pe care le ajutam sa-si gaseasca linistea. As fi vrut totusi ca Akira sa vina aici sa stea cu mine. Si asa uram spitalele si tot ce tinea de ele, iar acum eram blocat aici, intr-o camera de spital de unul singur. Voiam sa ma dau jos si sa merg la el, dar eram prins in toate firele alea si nu stiam daca ar fi bine sa le scot, iar in clipa aia nici nu-mi permiteam luxul sa risc.
Am oftat cu zgomot si m-am apucat sa numar oi, in speranta ca poate macar voi reusi sa adorm si astfel timpul poate va trece mai repede. Insa durerea era asa insuportabila ca oricate oi as fi numarat, n-aveam sanse sa adorm.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 06:43

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Ultimele ore au trecut foarte greu în timp ce așteptam pe hol nedorind să plec încă acasă, indiferent cât așteptam tot mă uitam spre ușa care dădea spre sala unde era Izaya. Doctorii nu mi-au mai dat vești după ce mi-au spus că este bine și nici nu puteam să vin peste el în salon, au avut grijă de el și tot ce avea nevoie ca să nu i se mai oprească inima. Așteptam ca doctorul să vină, să-mi spună ceva, dacă trebuia să aștept și toată noaptea aveam s-o fac. Între timp a sunat Trevor să mă întrebe dacă este bine și dacă am vești bune, chiar și Mina ce părea extrem de supărată și plânsă prin telefon când aflase cele întâmplate și spusese că o să vină și ea în vizită pe aici imediat ce îi dau vești bune. Acum mă uitam la un perete gol și alb, mă uitam în gol, era liniște și doar câteva voci se auzeau și pași, era o aripă de spital mai liniștită ca să te poți odihni iar misiunea și orele astea plus liniștea îmi provocau o stare de somnolență. Apoi am văzut că vine și doctorul spre mine iar asta m-a făcut să mă ridic direct în picioare în fața lui.
- Prietenul dumneavoastră este stabil spre fericirea noastră, voiam să vă întrebăm, are rude prin oraș ?
- Din câte știu nu cred că sunt aici, noi ne-am mutat în acest oraș pentru firma la care lucrăm, răspund încercând să-mi amintesc dacă existau rude pe aici care să le știu de la castaniu, dar noi nu prea vorbeam despre rude, deja știam tot ce era de știut unul despre altul că partea asta nu ne-a interesat prea mult, nu cred că era cineva disponibil acum.
- Dacă îi cunoașteți rudele ar trebui anunțate, mai ales familia, puteți merge la el, poate le sună chiar dânsul, acesta îmi face semn și îi mulțumesc. Nu știu dacă Izaya o să vrea să sune pe cineva din familie dar mă interesa acum doar ce face el, așa că am prins clanța în mână și mi-am luat o cantitate de aer suficientă în plămâni înainte să deschid ușa, dacă dormea aveam să aștept să se trezească dar spre fericirea mea nu era adormit.
- Te-ai trezit deja ? Închid ușa în urma mea, mă așteptam să doarmă, doctorii au spus că este norocos că organele vitale n-au fost atinse. Un timp trebuie să stai departe de misiuni, partea bună este că ești în viață, cum te simți ?

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 11:55

Auzindu-i vocea, mi-am indreptat privirea spre el, zâmbind. Inca era aici? De ce?
-Ce tot zici tu acolo? Ce pauza? Imediat ce ies de aici ma pun pe treaba! am oftat, mutandu-mi privirea spre tavan. -Ma simt bine, cred. Mai doare putin locul, dar pana maine imi revin total! Trebuie! Daca mai stau mult aici, o s-o iau razna!
Acum ca era aici, ma simteam mai relaxat si am reusit sa adorm in ciuda dureri ce-o simteam. Dar n-am putut dormi mult. M-am trezit respirând sacadat de parca alergasem la nu stiu ce maraton. Mi-am pus bratul la ochi, strângând din dinti. Abia acum începeam sa realizez tot ce s-a intamplat. Iar am luat viata cuiva.
-Sunt un monstru. mi-am soptit, tremurand in timp ce cateva lacrimi mi s-au scurs pe obraji.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 17:01

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Pauză fără discuții Izaya, nu ești bine, am apucat să spun înainte să vin lângă el și acesta să adoarmă de parcă mă aștepta, sau aștepta ca cineva să-l facă să uite de probleme. Am stat ceva timp pe aici înainte ca medicul să vină și să-mi spună că nu pot sta tot timpul, doar familia avea voie iar eu eram doar un simplu prieten și nu eram familia lui. Trebuia să merg acasă și să mă schimb de haine, sângele lui Izaya încă se vedea pe hainele mele iar asta doar îmi amintea de imaginea horror la cum l-am găsit acolo pe alee, aproape gata să moară, gândul că era să moară mă face iar să vreau să plâng și nu voiam.
- Nu ești un monstru Izaya, de câte ori trebuie să repet ? Când l-am auzit că între timp se trezise iar vocea i se auzea încet m-am liniștit pe interior iar gândurile au zburat departe, dar era atât de liniște aici că și un mic sunet puteam să-l aud dar o șoaptă. Nu am avut curajul să vin lângă el dar am stat în spatele lui privind un perete.
- Erai în pericol, a fost doar apărare...

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 18:19

-Am ucis trei oameni! Puteam doar sa le dau cu ceva in cap si sa fug! Nu sa le iau viata! Nu puteam sa-i zic ca ma simtisem excelent când i-am vazut cum pica fara suflare la pamant si normal ca eram un monstru! Daca o faceam doar pentru a ma apara, nu ii ciuruiam de sa-i fac stropitori. M-am uitat putin la el si când am realizat ca vrea sa plece, am simtit un gol imens in stomac.
-Oi! Ce faci, Aki-chan? Doar nu ma lasi singur aici, nu?
Orice, dar nu asta! Nu voiam sa raman singur...Nu in locul asta! Daca chiar avea de gand sa plece, plecam si eu dupa el! Nici nu-mi pasa daca aveam voie sau nu. Tipa aia era inca in viata. Daca vine cu alte gorile sa termine ce-a inceput? Gândul asta m-a bagat in sperieti si fara sa-mi dau seama, am intins mana si l-am prins pe Akira de haina, strângând materialul in pumn.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 18:58

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Indiferent dacă îi spuneam că nu este vina lui acesta nici nu voia să mă asculte. Așa a fost și acum ceva timp, într-un incident din trecut iar atunci am văzut ceva ce nu pot spune că pot explica ce se întâmplase. Era ceva ce m-a speriat puțin, Izaya era foarte diferit și privirea lui era înfricoșătoare, dar niciodată nu mi-a făcut nimic iar eu n-am încercat să mă depărtez de el iar gândul ăsta mă seacă, de ce aș vrea să fug de el ?
- Nu pot rămâne mult timp Izaya, doctorul vrea să știe dacă îți poți suna familia iar eu trebuie să plec. Vizitaorii n-au voie să stea prea mult timp, trebuie să te odihnești și clar nu te mai pot aduce cu mine în misiuni, trebuie să-l rog pe Trevor sau Mina, erau foarte îngrijorați pentru tine iar Mina a plâns încă de cum i-am spus, vrea să vină să te vadă și.. cred că vrea să te și bată puțin, râd la faza asta. De cum a auzit că din cauza unei femei a ajuns în spital mai că eu cred că nu am apucat să aud cum înjură prin telefon de fiecare sfânt sau cum vrea să se ducă după femeia aia s-o facă praf, femeile chiar sunt înfricoșătoare dacă stau bine să mă gândesc. Dar Izaya părea prins de mine și parcă nu voia să plec încă.
- Ar trebui să te întinzi, aripa acestui spital este liniștită și privată, doar doctorii au voie să vină aici și vizitatori, condiția este să facem liniște, ești rănit și te doare, trebuie să te vindeci.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 19:45

-Tu, Mina-chan si Trev sunteti familia mea! am tipat la el.
Când am realizat ca am tipat, i-am dat drumul la haina si m-am intors cu spatele la el, tragand patura in cap. Daca chiar trebuia sa plece, sa plece. Macar dupa n-ar fi putut sa ma opreasca daca plecam si eu. Singur acolo clar nu ramaneam! Daca a zis ca si vizitatori au voie sa vina pur si simplu, insemna ca si aia poate s-o faca. Pana la urma, înafara de mine, nimeni nu stia cum arata. Si telefon nu mai aveam ca sa le arat pentru ca se facuse tandari, deci practic eram pe cont propriu. Intr-un fel. Mi-am dat patura putin de pe cap, uitandu-ma spre coltul din camera. Nu-l puteam vedea, dar stiam ca e acolo...acea entitate demonica care...mi-a salvat viata? Mi-am scuturat capul si mi-am tras patura la loc.
-Bine! Pleaca. Spune-i Minei ca ma poate bate cat vrea când ies de aici. Dar sa nu se deranjeze sa vina pana aici. Ne vedem când imi dau astia voie sa plec.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 20:19

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Mi-a stat puțin inima în gât când l-am auzit țipând că noi eram familia lui, nu-mi plăceau țipetele dar nu-l puteam contrazice, acesta a preferat să se ascundă ca un copil mic după pătura care nu mă mai lăsa să-l privesc. Doar mi-am așezat mâna peste el, strângând materialul în palmă. Normal că suntem familia ta, amândoi știm că dacă aș putea rămâne aș dormi chiar și pe hol până te-ai face bine, nu mă face să mă simt rău Izaya, nici eu nu vreau să te las aici dar nu pot să fac nimic, doar tu poți discuta cu medicul și ești rănit.. doar nu vreau să mori, ultimele cuvinte au ieșit mult mai încet. Nu voiam să plec și să-l las aici. Acesta părea speriat de ceva altfel nu reacționa în acest mod. Oare îi era teamă că iar o să încerce cineva să-l omoare ? Nu-i plăcea aici ? Îi era frică că ar face rău cuiva ? Trebuia să înțeleg ce simte, dar dacă-l întreb nu știu ce mi-ar răspunde. Plus că aici în spital nu este mâncare cu gust, este spital, probabil dacă aș avrea grijă de el l-aș îndopa cu ce este mai bun.
- Mina o să te viziteze, ne-am făcut griji.. mai ales eu, m-am speriat când te-am văzut plin de sânge și când abea îți bătea inima, am avut o presimțire rea imediat cum te-am văzut plecând, trebuia să te opresc.. îmi pare rău, poate acum nu erai aici..

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 20:50

-Spune-i te rog ca nu vreau sa vina. mi-am dat patura de pe cap, uitandu-ma la el cu un mic zambet pe chip. -Mergi acasa. Scuze pentru mai devreme. M-am comportat ca un copil. E normal sa nu ai voie sa stai aici prea mult din moment ce nu suntem rude. Si daca stau sa ma uit mai bine la tine, chiar ar trebui sa mergi sa te schimbi de hainele astea. Nu va faceti griji pentru mine. Voi fi bine. De acum nu-mi mai las garda jos nicio secunda! Haha...
De ce sa ma mai tem? Deja am vazut moartea cu ochii. Nimic n-are ce sa ma mai sperie. Si pana la urma, era el cu mine in caz ca cineva mai incerca ceva. Poate aveam norocul ca aia sa nu ma gaseasca si sa incerce sa termine ce a inceput.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 21:18

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Nu o să mă asculte dar o să încerc s-o țin departe de tine măcar până te vindeci și poate apoi să te bată. Zâmbetul de pe chipul lui m-a făcut să zâmbesc cu el, mă bucuram că știe că poate conta pe mine, dacă aș putea să-l scot o făceam dar nu puteam și nici nu voiam să insist ca apoi să nu mă mai primească deloc, apoi îmi făceam și mai multe griji pentru el.
- Eu sunt bine, sunt doar câteva pete, oamenii se uitau puțin ciudat când am intrat și am țipat după medic, de data asta am râs. Nici nu l-am mai așteptat pe Trevor să intre că am și țipat la primul medic, dacă asta a contat în a îl salva pe el nici măcar nu conta la cine urma să țip ca să-l îngrijească bine.
- Promit să te vizitez, nu am să te las mort de foame pe aici, nu cred că mâncarea din spital o să-ți pice bine, aici nu pun sare în ea și sosul tău preferat nici nu se găsește. Te vei descurca aici singur până vin ? Pot discuta cu medicul să nu vină nimeni peste tina în caz de cineva află.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 21:48

-Hehe...Mersi. Scuze ca ti-am dat batai de cap si te-am speriat. Voi fi mai atent de acum. Si nu-ti fa griji. Nu ma deranjeaza mâncarea de spital. Poate nici nu stau mult aici deci nu va trebui sa bag in mine mancare fara gust. am zis razand, dar parca nu era rasul meu. Speram totusi ca el nu va observa si va merge linistit acasa. Nu voiam sa le mai dau batai de cap. Pentru numele lui Dumnezeu, sunt barbat in toata firea si ei trebuie sa aiba grija de mine ca de un copil mic? Trebuia sa fac cumva sa nu mai fiu o pacoste pentru ei.
-Daca ii poti spune doctorului ca nu vreau vizite decat de la tine, ti-as ramane dator! Nu stiam daca asta o va opri pe aia, dar merita sa incerc.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 22:16

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Să nu te prind că ieși din spital! Doctorul a spus clar că este nevoie de timp să te vindeci ca să te faci bine. Ți-am mai făcut mâncare până acum așa că pot s-o car până aici, eu urăsc mâncarea din spital, mai rău te slăbește plus că am nevoie de tine în forțe bune dacă vrem să prindem fantome și demoni, îi reamintesc partea asta care era importantă pentru noi. Am sacrificat fiecare minut și secundă, fiecare ban de la mine și el ca să ne putem deschide firma, nu am făcut asta pentru faimă, pasiunea noastră pentru SF și paranormal au făcut totul. Fără el pasiunea mea s-ar stinge, nu aș mai găsi niciodată un partener așa de bun. Iar pe mine nu mă păcălea fața lui, rana era dureroasă și acum timpul lui se rezumă în gândire și cred că în acest moment se gândește la multe.
- Îi voi spune, ar trebui să facă asta, vezi că o să te verifice, voi încerca să vin și mâine, n-am apucat încă să editez video-ul nostru, voi face totul în seara asta și după mă odihnesc, voi face programul cât să pot ajunge aici înainte să se facă seară iar dacă este ceva sună-mă, îi întind telefonul meu care avea numărul de acasă de pe fix cât și numărul de la muncă, plus numărul lui Trevor și Mina pentru orice nevoie. Dacă este ceva mă poți suna la orice oră și îți voi răspunde, bine ? M-am ridicat de pe marginea patului, nu voiam să plec dar nici nu puteam rămâne, speram să fie bine.
- Ne vedem mâine, bine ? Să te odihnești altfel mă supăr, l-am ”amenințat” iar apoi am ieșit din salon, chiar trebuia să mă schimb și să vorbesc cu medicul.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 14 2020, 23:14

Am deschis gura sa-i zic ca nu-i nevoie sa vina, dar n-am mai apucat ca deja plecase. Am oftat cu zgomot si m-am uitat la telefonul pe care mi-l daduse, punandu-l apoi pe masuta de langa pat. M-am intors pe spate privind un timp tavanul si deja simteam c-o iau razna cu totul! Era prea liniste si eram prea singur in incaperea aia. Nici macar de pe hol nu auzeam vreun sunet. Nu mai puteam rezista in felul asta sa stau acolo. Cu toate ca durea ca naiba locul ala, m-am ridicat si m-am dat jos din pat dupa ce am scapat de toate firele alea. Dar n-am apucat sa fac un pas ca aparatul ce-mi monitoriza pulsul incepu sa scoata un sunet enervant. M-am dus repede la el si am inceput sa apas pe butoane, iar pana la urma l-am scos cu totul din priza.
-Ha! Nu-ti merge cu mine. N-am de gand sa stau aici.
M-am dus spre usa, gata sa ies, dar am aruncat o scurta privire pe gemulet. Când am vazut-o pe tipa blonda pe hol, mi-a inghetat sangele-n vene si m-am departat repede de usa, tremurand din toate incheieturile.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyTue Feb 18 2020, 05:02

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Am reușit să plec dar mă tot uitam la ușă în spatele meu, gata Akira, Izaya are nevoie de odihnă indiferent cât se mult vrei să stai lângă el. Am luat aer în piept și am coborât pe scări până am ajuns la parter, acolo am văzut că sunt mulți oameni, și o gravidă care este dusă la urgențe și copii, cât adoram să îi văd. Copiii îmi aminteau de cum eram eu și fratele meu, da, când eram mic mereu îmi spunea că sunt mic ca o castană iar mâinile mele sunt parcă de bebeluș, și că mâncam ca o veveriță. Mereu mă supăram pe el, îmi lipsește atât de mult.
Dar mi-am ieșit din gânduri când l-am văzut pe doctor și am mers la el, nu știu dacă era grăbit dar trebuia ă discut cu el. Mă scuzați domule doctor, vin din camera lui Izaya, acesta nu vrea să-și anunțe rudele și m-a rugat să vă anunț că nu vrea să vină nimeni să-l viziteze cu excepția mea.
- Sunteți sigur ? O doamnă care spunea că este sora lui mai mică a venit și ne-a cerut să meargă în salonul lui...
- Nu, este imposibil, toată familia lui este foarte departe și nu am sunat pe nimeni.. nici el.. Mi se părea ciudat că o femeie străină care nu o știu, să vină și să spună că este sora lui. Nici nu știam dacă are, știam doar că familia lui este mare. Doctorul se uita la mine și eu la el.
- Cred că ar trebui să mergem să vedem.
- Cred că este o idee bună, i-am răspuns, deși habar nu am.. oare nu.. doar nu era ?.. Nu..?

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyTue Feb 18 2020, 05:19

M-am uitat in toate directile, cautand ceva sa folosesc pe post de arma sau o iesire de urgenta. Insa singura iesire înafara de usa era geamul si daca saream, clar nu mai apucam ziua de maine. Am fugit si m-am ascuns repede dupa usa, încercând sa raman cat mai calm posibil. Cu toate ca ar fi fost floare la ureche sa sterg pe jos cu ea, chiar si asa ranit cum eram, problema era ca nu indrazneam sa ridic mana asupra unei femei. Fusesem toata viata educat sa nu ating nici cu o floare o fata, dar se parea ca nu puteam face asta nici uneia care incearca sa ma bage in mormant. Dupa ce a deschis usa, am lasat-o sa intre stand complet nemiscat si tinandu-mi chiar si respiratia. Când am vazut-o ca s-a apropiat de patul in care trebuia sa fiu eu, m-am ridicat si am iesit din salon, fugind glont încotro am vazut cu ochii. Nici nu-mi mai pasa ca rana se deschisese si incepu sangele sa curga iar. Voiam sa ma vad iesit de acolo, insa in toata panica aia de moment, ajunsesem sa ma pierd pe holurile spitalului.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyTue Feb 18 2020, 05:45

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Eu și doctorul am pornit rapid înapoi spre camera lui Izaya, în schimb găsisem pe hol câteva picături de sânge și ușa era deschisă, iar Izaya nu era în pat, asta a fost suficient cât să mă panichez ca naiba când am văzut că nu era acolo și aproape mi s-a tăiat aerul din pămâni.
- Femeia care la invitat.. ea este! Vrea să-l omoare iar acum este după el, și nici măcar nu știm unde este, am spus iar doctorul doar a înghițit în sec ca și cum simțea vină în toate astea, dar nu știa că femeia asta era diavolul în chip de om, am crezut că oamenii care au venit după el erau morți, dar de fapt nu ei erau vinovați, ci tipa care îl invitase la întâlnire!
- Trebuie să mă duc după el, poate îl pot găsi dacă spiritualitatea mea se conectează cu el! Am fugit de acolo și m-am uitat la holuri, nici nu știam pe unde pot merge, speram însă că puterile mele spirituale pot ajunge la el, înainte să nu-l mai văd niciodată și să dispară. Nu! Nu vreau să moară, nu pot să mă gândesc la asta, dacă trebuie să suport să-l văd cu toate femeile de pe pământ până o să mă observe atunci o voi face, atâta timp cât știu că este în viață. Așa că am ales o direcție, trebuie să ajung la el, cumva.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyTue Feb 18 2020, 06:12

M-am oprit când am simtit o prezenta cunoscuta si mi-am intors privirea. Ochii mi s-au marit când l-am vazut pe Akira fugind pe un hol si din instinct parca, m-am intors si am fugit direct la el, prinzandu-l in brate de la spate. In momentul ala, când l-am simtit asa aproape, toata acea teama ca as putea fi ucis a disparut. Nu stiam cum si de ce, dar disparuse. I-am strans haina-n pumni si m-am lipit practic de el, bagandu-mi fata-n parul sau. Mirosul lui era asa placut si intreaga sa prezenta ma linistea. Mereu o facuse. Cred ca asta era si motivul pentru care n-aveam teama in misiuni când mergeam impreuna. Stiam ca daca e langa mine, nimic rau nu se va intampla. Nimic.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyTue Feb 18 2020, 06:30

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Izaya! M-am trezit să spun când l-am simțit cum mă prinde și ține în brațe, cum respirația caldă mi se urca pe ceafă și cum toată căldura lui venise la mine. Dacă trebuia să-l caut în tot spitalul aveam s-o fac dar îl simțisem și nu mă speriasem de el, de fapt inima îmi bătea atât de puternic la gândul că o să-l pierd iar acum eram atât de calmă, el era bine.
- Cât mă bucur că ești bine, dar rana ta s-a deschis Izaya, trebuie să fie cusută înapoi, deja astăzi o cantitate mare se sânge a fost pierdut în drum spre spital, deși spuneam asta nu voiam să îi dau drumul, ori el mie, așa că pentru siguranța noastră am ridicat în jurul nostru o barieră spirituală, una prin care fantomene, strigoii sau alte ființe nu puteau intra, dar nici oameni. Dacă femeia aia avea să vină după el atunci trebuia să lupte cu mine înainte să-l omoare pe el. Nu intenționat s-o las să-i mai facă rău. Astăzi am plâns suficient după el.
- Cred că și doctorul ne caută, asta dacă nu a fost anunțată paza, acum totul o să fie bine, voi avea eu grijă de tine, i-am zâmbit cu multă speranță și mi-am luat haina pentru a o pune la rană ca să nu mai curgă, mereu o să-mi fac griji pentru el, chiar și atunci când o să aibe o iubită sau soție minunată, o să-l aștept mereu.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyTue Feb 18 2020, 07:14

Chiar nu stiu ce m-as face fara el. Poate multi, la prima vedere, ar crede ca eu sunt cel care are grija de echipa, fiind cel mai mare si increzator, dar foarte putini stiu ca nu e asa. Akira e practic parintele protector si grijuliu. Mereu are grija de mine, de la cele mai marunte lucruri, cum ar fi sa se asigure ca am mancat bine in ziua respectiva si pana la a-mi proteja viata de oricine imi vrea raul. Uneori stau si ma intreb, de ce e asa cu mine? De ce se da atata peste cap ca sa-mi fie bine? Speram ca voi putea afla raspunsul de la el intr-o buna zi.
Mi-am dus o mana pe rana, cu cealalta tinandu-l strans de camasa, de parca eram un copil mic ce nu vrea sa fie despartit nicio secunda de mama sa.
-Nu...Nu vreau sa ma mai lasi singur, Aki-chan. am spus cu o voce stinsa, tremurand usor la gândul ca iar ar fi trebuit sa raman singur. Nu voiam sa mai plece de langa mine nici macar pana la baie! Doar langa el e bine.

♡Anime is Life♡

Sponsored content

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Empty

Back to top Go down

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]
Back to top 
Page 2 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next