Anime Is Life

Un forum a celor pasionati de anime-uri si RPG

HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

Share

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

Sex Sex : Female
Puncte Puncte : 344
Localizare : ”Hell and..”
Stare de spirit Stare de spirit : Death

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Empty
PostSubject: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 01:13

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] 694b150f4e222cbac6fe05dbe76066f359a74bf4

◣ ▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂_  _     _ _▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂▂ ▂  ◢

Gostly Love

-------------------Kuroo === Eloise-------------------
◣ ▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂_  _     _ _▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂▂ ▂  ◢

- - - GENURI : Yaoi, Romance, Drama, Paranormal, Comedie
[ Pot conține și alte genuri viitoare ]

Atenție!
Acest RPG poate conține scene de natură sexuală, limbaj licențios și alte lucruri care nu sunt destinate publicului minor.
RPG-ul conține scene de natură Boy x Boy.
Citiți pe propria răspundere!

- -- - - - - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - -

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Y6oBVxS

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ???    ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] KmCjJaf

It's okey.
Yes ?
Yes. I'm dead inside.

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Giphy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
●   ●   ●  DESCRIERE  ●   ●   ●
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nu mereu simți că cineva te privește de undeva ? Nu auzi zgomote, deși ești singura persoană din casă ? Nu te-ai trezit nopțile în panică deși nimeni nu era acolo ? Te-ai simți mereu rece lângă locurile din casă ? Sau cimitir ? Case bântuite ?
Se spune că fantomele nu există, se spune că totuși sunt niște suflete rătăcite care și-au pierdut trupul, vocea, încearcă să atragă atenția mutând lucrurile și nu renunță ca să fie uitate. Sufletele rătăcite acum sunt prinse de obiectele neînsuflețite, se ascund în umbră și așteaptă să fie băgate în seamă, rătăcând de colo colo ca și cum nimic din ce era nu mai contează, caută lumina și pacea, să plece mai departe.
Dar... unde există suflete bune, există și demoni și spirite răzbunătoare. Te-ai simțit împins sau te-ai împiedicat dar nimeni nu era în spatele tău sau la picioarele tale ? Au apărut semne ciudate pe corp iar zgomote violente se aud de peste tot ? Simți că uneori trupul și mintea nu-ți mai aparțin ? Cineva îți răspunde din întuneric și camere goale ? Te simți mai puțin în siguranță când ești în propria casă ?
Unde este lumină o să existe și întuneric... dar două persoane nu se tem de toate astea. Două persoane care lucrează și-și pun viața în pericol pentru setea de cunoaștere. Nu vrei și tu să vezi dacă chiar suntem singuri printre stele ? Sau dacă legendele, miturile există ?
Și totuși după atâtea pericole.. mai există loc și de iubire ? Ce este iubirea ? Este mai mare ca prinderea paranormalului ? Asta încearcă doi protagoniști în această poveste, poveste care vine cu bune, rele, pierderi și uneori se varsă sânge.
Deoarece uneori în întuneric uneori greu ajungi la lumină, și mereu cineva este în spate.

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲  Ghost   ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Htgu7km

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲   Love  ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅

●   ●   ●  PERSONAJE  ●   ●   ●

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Maxresdefault

- - - - - - -- - - - - - -- - -- - -- - - -- PRINCIPALE  - - - - - - -- - - - - - -- - -- - - -

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EpTswT3

Kuroo:

Eloise:

- - - - - - -- - - - - - -- - -- - - -- SECUNDARE- - - - - - -- - - - - - -- - -- - - --

Coming soon...:

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] SuWrjNc

●   ●   ●   START RPG  ●   ●   ●

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Fj2a4st

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] BXpWJcI
Sorry, did I leave my heart to you?
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] 6LU1Wy0

Tocmai ce puneam o nouă poză pe peretele meu ”artistic”, ultima fantomă mi-a dat bătăi de cap mie și lui Izaya, nu-mi imaginam să stăm mai mult de o săptămână în orașul ăla. Din păcate n-am putut pleca, fantoma era în casa unor oameni care nu-și permiteau luxul a face o bancă sau a se muta oricând voiau. Așa că eu și Izaya am muncit mult iar după ce am terminat am făcut poza asta dintre multe altele, peretele ăsta are multe poze, în curând nici nu știam unde să le mai pun pe cele viitoare. Dar preferata mea era prima poză unde a fost prima vânătoare, ce amintiri plăcute.
- Akira, scuze că te deranjez dar iar se întâmplă aia, vine Trevor să se plângă la mine, existau 4 persoane care aveau grijă de acest loc, capul suntem eu și Izaya, în locul nostru însă este Trevor, un american cu reședința mutată în Japonia ce se pricepe la aparatură, și Mina, o femeie medium care s-a alăturat nouă în această clădire des vizitată ca să învățăm noi vânători.
- Iar a venit o femeie ca să se certe cu Izaya ? Ahh, de câte ori să îi repet să nu mai frângă inima femeilor, devine o problemă tot mai des întâlnită, data trecută a venit o femeie cu un copil! Chiar are lipici la femei, și să-mi facă probleme, mă plâng, trebuia să-l găsesc și să îi spun două lucruri înainte să mă trezesc cu toate femeile din japonia aici.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Tumblr_ozohfh91ob1vdrs29o1_500
”Let me die and I will not disturb you, I will only watch the sunset forever..”

Last edited by Eloise on Thu Feb 13 2020, 03:46; edited 1 time in total
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

Puncte Puncte : 7209
Varsta Varsta : 23
Localizare : Germany
Stare de spirit Stare de spirit : In love with Kenma~ <3

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 03:08

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Izu-chan
Izaya / 25 ani / Ghost Hunter
How true love feels like?
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] 0429076b891aa8f67137d60a991064ba
Sorry, but I'm not the angel you think I am
[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Izaya

Ultima misiune chiar ne daduse batai de cap, dar eram fericit ca se terminase cu bine. Voiam sa plec acasa, dar am mai ramas in birou, scriind raportul. Imi placea sa tin evidenta fiecarei vanatori, de accea nici nu aveam vreodata camera curata. Si nici biroul nu era mai prejos, fiind dosare si hartii peste tot imprastiate. Dar stiam ca-mi sunt de folos pentru viitoare misiuni. Totusi, oboseala incepea sa-si spuna cuvântul si eram pe punctul sa adorm la birou, dar m-am ridicat repede de pe scaun, facand cateva intinderii.
-Poate o cafea va ajuta. mi-am spus, cu toate ca mai bausem vreo doua in acea zi si un energizant, dar nu apucasem sa mananc nimic. Eh! N-aveam ce sa patesc.
Auzeam niste zgomote de pe hol, dar n-am vrut sa le dau importanta asa ca dupa ce mi-am facut inca o cana cu cafea, m-am asezat frumos la loc pe scaun si mi-am continuat raportul.

♡Anime is Life♡

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Kuroken4
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 03:45

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Ei bine, voiam să te avertizez doar, femeia aia mai avea puțin și sărea la gâtul meu ca să intre în clădire, continuă și în cele din urmă doar oftează exact cum face mereu când se întâmplă.
- Voi avea eu grijă de asta, îl anunț iar după ce mai stăm puțin la discuție mă întorc spre peretele artistic, Izaya era un prieten foarte bun și cineva pe care te poți baza dar când era vorba de femei... am oftat privind pozele și mi-am luat geanta în care avea lucrurile, plănuiam să merg și să mâncăm împreună din moment ce știu că uneori face foamea, dar acum eram și supărat pe el, mergând la lift și apăsând să urce până unde era biroul lui. Oftez aerul din pămâni când ascensorul se oprește și deschid ușile, mergând glonț spre camera ”vinovatului”, aproape că nu exista zi în care o femeie să vină bocind până aici.
- Izaya! Am intrat direct în cameră fără să mai bat, nu era nevoie să bat, dar aproape era să mă împiedic de mizeria din cameră. Câtă mizerie, mi-ai spus că vei face curat când ne întoarcem din misiune, mă uit la întreaga cameră. Uneori chiar mă gândesc că dacă s-ar pune și el la casa lui ar învăța să fie mai responsabil, dar apoi îmi dau una pentru că ar însemna să-l pierd.
- Iar a venit o femeie să se plângă, serios Izaya, abia ne-am întors, nu putea aștepta ca după să-ți poți face de cap după ce ne odihnim mai mult ? Am închis ușa după mine și am adunat ce era pe jos împrăștiat ca să le pun la locul lor.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 04:15

Rasuflasem usurat când am vazut ca e aproape gata si am luat o gura de cafea, dar aproape m-am inecat cu ea când Akira dadu buzna in birou fara sa bata. Uneori ma enerva când facea asta. Am tusit putin si voiam sa tip la el sa nu mai intre in felul asta, dar când am auzit de nu stiu ce femeie, n-am mai zis nici "pas" si m-am facut ca ploua. Era ciudat totusi. De ultima tipa ma despartisem inainte de misiune. Oare ea era? De ce o fi venit abia acum? Ma rog! Nu ma interesa. Oricum era la fel ca toate celelalte.
-Aveam de gand sa fac curat dupa ce terminam raportul...Si lasa ca nu e asa mizerie!Trebuie doar sa fi atent pe unde calci, si daca cazi, cazi pe moale. Asa ca nu mai face din tantar, armasar, Aki~ ii spun, bosumflandu-ma la el ca un copil mic.
Dupa ce am salvat raportul, am inchis laptopul si am baut restul de cafea, ridicandu-ma de pe scaun si ajutandu-l pe Akira sa stranga. Dar nu m-am putut abtine si mai ales pentru faptul ca daduse buzna in felul ala in birou, am zis sa-l tachinez putin.
-Ia zi! Ce planuri ai pentru restul zilei? Ai de gand sa incepi sa-ti cauti si tu sufletul pereche? Sa sti ca nu vine singur daca tu nu-l cauti putin.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 04:49

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Aproape că mi-a stat aerul în piept când iar m-a tachinat, știa foarte bine că eu nu ies la întâlniri, așa a fost de când ne-am întâlnit, el atrage privirea iar eu apăr din spate.
- O să ies abia atunci când o să mai am loc de tine, îi întorc cuvintele și scot pachetul cu mâncare. Ești un adevărat pericol și dușman pentru bărbați Izaya, nu degeaba femeile și când te uiți la ele declară că le lași însărcinate, plus că la 25 de ani poți spune că ar trebui să stai la casa ta așa că nu mă tachina pe mine când tu ești ăla cu probleme. Mi-am întors capul și am pus pachetul pe birou, privind cana goală de cafea, ar trebui să-l pun să se mai relaxeze altfel prea multă cofeină nu o să-i facă bine și nici statul la birou, nu că eram mai prejos ca el.
- Îți este foame ? M-am gândit să-ți aduc ceva, mereu când faci rapoartele uiți să mai mănânci, asta dacă nu cumva mănânci și cafea, o să-ți cedeze inima, ce mă mai fac eu dacă nu te am în teren ? Doar am râs puțin înainte să-mi pun geanta de umăr pe un scaun și să pun câteva hârtii la locul lor. De când am dat drumul pe aici nu cred că nu a existat zi în care să nu muncim, mai ales de plăcere. Și un avantaj pentru mine, puteam să-l văd zi de zi fără să dau ceva de bănuit, până la urmă suntem prieteni și colaborăm împreună de când ne știm.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 05:16

Am inceput sa rad cu lacrimi si dupa ce m-am oprit, m-am asezat pe scaun, invartindu-ma pana am ajuns sa stau cu fata spre el, zambindu-i inocent ca un copil mic.
-Nu-i vina mea ca toate fetele se tin scai de mine de parca as fi ceva zeu. Adica stiu ca arat bine si am o personalitate adorabila, dar n-am ce face. Si spre deosebire de tine, eu imi caut sufletul pereche alaturi de care sa ma asez la casa mea. Insa n-am gasit-o pana acum.
Pe cine incercam eu sa pacalesc? Nici nu ma asteptam s-o gasesc. Eram in punctul in care nici nu mai credeam in acea iubire pe care o vedeam in filme sau despre care citeam in carti. Dar ceva din mine se bucura de clipele in care ma "jucam" cu toate acele fete ce-mi cadeau la picioare numai daca le faceam cu mana, iar in final le lasam practic cu ochii-n soare. Desi incercam sa ascund asta, chiar si fata de Akira, imi venea greu sa neg faptul ca aveam momente in care ma bucura suferinta umana.
-Awwwe~ Iar iti faci griji pentru mine, mami? Sa sti ca n-am baut numai cafea azi! Am baut si un energizant! ii spun mandru de parca era ceva de bine apoi continui. Dar sa sti ca-mi este putin foame. Ce ai adus bun de mancare? intreb, privindu-l entuziasmat. Nu ca ar fi contat ce adusese. Mâncarea facuta de el era mereu delicioasa. Chiar daca era vorba doar de un sandwich.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 05:45

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Ești prea pretențios Izaya, de când ne cunoaștem nu a existat fată care să poată sta mai mult de o zi cu tine. Nu poți rămâne singur doar pentru că nu există fata ”perfectă”. Deși-l încurajam nu știu de ce mă simțeam așa de fericit pentru ghinionul lui. Ce fel de prieten îi eram dacă nu știam să-mi susțin prietenul chiar și în gând ? Mi-am dat o adevărată palmă mintală și am desfăcut pachetul, normal că-mi făceam griji pentru el și sănătatea lui, mereu îmi fac griji indiferent că este suficient de mare ca să se descurce singur.
- Am găsit seara trecută somon și am pus și aici, am găsit și pui pe care l-am făcut picant cu semințe de susan, orez, am făcut și ceva sushi alături de omletă și ceva legume în sos alături de salată și pachețele de primăvară, și am avut norocul să găsesc unul din sosurile care-ți plac așa că am folosit mai mult pentru că știu că îți place, i-am înmânat pachetul lui și l-am pus și pe cel în care o să mănânc eu mai aproape de mine, toată munca asta îmi provoacă doar foame și stomacul meu cerșește atenție.
- Încearcă să nu mai bei cafea și energizant, îți dă energie iar la final ajungi să pici cu prima ocazie, să nu uităm că în misiuni mereu bem la fel, am luat unul din pachețele mușcând din el. Uneori munca noastră nu este deloc ușoară, uneori nici măcar nu avem grijă de noi, nu ne face bine la sănătate.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 06:30

Vazand toata acea mancare, ochii incepura sa-mi sclipeasca si deja salivam. I-am multumit cu zambetul pe buze si m-am apucat sa mananc. Cu toate ca in general nu mancam foarte mult, de data asta am mancat tot ce fusese in pachet pana nu mai ramasese nimic. Dupa ce m-am sters, m-am ridicat si am mers la geam, sprijinindu-ma de pervaz si privind afara.
-Nu e ca sunt pretentios. Dar vreau pe cineva care sa ma iubeasca pe mine! Nu doar aspectul meu fizic. Niciuna n-a venit la mine sa-mi zica ca ar vrea sa ne cunoastem mai bine. Desi, poate e mai bine asa. Daca ar sti ele ce monstru sunt de fapt, nu s-ar mai apropia niciuna de mine. i-am zis, si cu toate ca zâmbeam, zambetul imi era unul trist.
De când ucisesem pe cineva in bataie, ma vedeam ca pe un monstru nenorocit. Daca n-ar fi fost Akira cu mine in seara aia, probabil...Nu. Mai mult ca sigur l-as fi ucis si pe amicul aluia. Dar ala a avut norocul sa scape doar cu niste oase rupte, capul spart si cativa dinti lipsa. Nici pana in ziua de azi nu-mi puteam da seama ce se întâmplase atunci cu mine. Ma enervez foarte greu, si chiar daca o fac, nu omor oamenii. Dar cel mai grav e faptul ca mi-a placut si m-am simtit extraordinar când am facut toate astea.
Am oftat usor, tresarind când mi-am auzit telefonul sunand si l-am scos din buzunar sa vad cine este. Nu era un numar cunoscut si am zis ca trebuie sa fie vreo fata pe care n-am apucat s-o amagesc. M-am deparat de pervaz si am iesit din birou, raspunzand dupa ce-am inchis usa-n urma mea.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 17:50

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Izaya... Mă bucuram că mâncase tot, mâncarea era mai bună ca o cafea sau un energizant. Arăta foarte drăguț când mânca iar fața pur și simplu pare luminată, cred că stomacul lui îmi mulțumește deseori, am grijă de amândoi în mare măsură fără jenă.
Totuși bărbatul cu păr castaniu iar pare să fie demoralizat, de când s-a întâmplat incidentul acela din trecut doar continuă să se învinovățească, mi-a spus chiar că este un monstru și chiar cred că se gândea într-un timp să renunțe să mai stea pe lângă mine sau firma noastră, dacă ar vedea ce persoană bună este când îl privesc eu nu ar mai crede toate astea, chiar și ceilalți de aici știu că este unul dintre cei mai buni vânători, nici nu știu ce m-aș face fără el pe teren dacă nu ar sta mereu ca să mă protejeze și eu pe el.
- Izaya, nu ești un monstru doar... Apoi m-am trezit singur înainte să-i mai pot întoarce vorbele și explica câteva lucruri. Doamne, mereu îl sună cineva fix când trebuie să discut cu el. Măcar reușisem să-mi mănânc ce mai aveam de mâncat, somonul fusese așa de bun, trebuie să mai cumpăr! Apoi am strâns și împachetat totul înapoi în geantă, ieșind din birou și dând nas în nas cu Mina.
- Aici ești! Am încercat să vorbesc cu Izaya dar pare ocupat, oricum, o altă emisiune vrea să ne facă un interviu din cauza muncii voastre de la ultima misiune, mă anunță cu zâmbetul până la urechi, toată lumea era fericită când venea vorba de un inverviu.. dar eu, eu nu pot să scot două sunete când văd omul ăla că vine cu o cameră imensă în fața mea, iar majoritatea întrebărilor oricum sunt pentru partenerul meu.
- Atunci cred că este bine dacă oameni deja sunt interesați să afle, am făcut și câteva video-uri și imagini pentru paginile de socializare și Youtube, le voi urca în seara asta, te voi suna pentru o părere. Am scanat camera cu ochii, castaniul nu era prin preajmă, cred că a ales alt loc unde să vorbească, oricum, trebuie să-mi încep și eu treaba înainte să plecăm acasă.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 18:23

Se pare ca ma alesesem cu o noua intalnire, cu toate ca instinctul imi zicea sa n-o fac, am acceptat sa ma vad cu cea care ma sunase. Dupa ce am inchis, am primit o poza cu femeia respectiva. Nu arata deloc rau. Parul lung si blond, frumos coafat, ochii albastrii ca cerul primaverii si un trup de model. Ce mai? Am dat lovitura! M-am uitat la ceas si se parea ca mai am timp pana diseara. M-am intors spre birou, sa vorbesc cu Akira ca sa stiu ce mai trebuie facut pe aici inainte sa plec acasa sa ma pregatesc. Am ramas putin pe loc când l-am vazut ca este cu Mina, apoi m-am apropiat de cei doi cu zambetul pe buze.
-Hello, Mina-chan~ Ce mai face mediumul meu preferat? am intrebat-o luând-o-n brate de la spate si sprijinindu-mi barbia pe capul ei. -Despre ce discutati voi doi aici? Va ganditi sa treceti relatia la urmatorul nivel? Ups! Sper ca nu am intrerupt nimic.
Daaa...Aveam tendinta sa le zic celor doi ca sunt impreuna. Si de ce nu? Ar fi un cuplu dragut! Macar asa stiu ca Aki ar fi pe maini bune.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 18:51

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Iza-chan! Mina rămâne destul de surprinsă la început dar zâmbește, Mina era una dintre fetele care nu se dădea la Izaya și nici nu era interesată de el. Motiv pentru care Izaya s-a putut apropia de ea și la fel și eu, era o fată destul de micuță dar adorabilă și făcea treabă bună printre noi. - Venisem să vă spun că în curând o să avem un interviu, o emisiune vrea să afle detalii despre ultima misiune a voastră, voiam să vă anunț, o spune cu mult entuziasm. Uneori mă întrebam de unde făcea rost de atâta energie, până și eu obosesc repede, poate că mi-am ieșit din formă.
- Îți faci prea multe idei Izaya.. alt interviu, nu am chef să stau în fața camerei, știți doar că urăsc astfel de atenție, Izaya, mă bazez pe tine să le distragi atenția, oricum fața ta dă mai bine, am avut grijă să-i spun. Aveam norocul că el putea să dustragă oamenii foarte ușor de la mine, dacă începeam să mă bâlbâi pe acolo mă mai și făceam de râs, una era când filmam eu sau făceam poze și asta când era vorba de alți oameni.
- Aki-chan, niciodată nu vrei să stai în fața camerelor, trebuie să înveți mai multe de la Iza-chan!
- Nu am ce învăța, oricum femeile și când îl văd pe ecrane leșină direct în casă, râdem amândoi, dacă aș putea să am și eu curajul lui, dar îmi era bine și așa, cine apucă să mă cunoască poate vedea că sunt deschis și fără să apar în fața camerelor.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 19:05

-Oh? Un interviu asa repede? Minunat! Ma uit spre Akira si ma indrept, ducandu-mi mana drepata la frunte ca un soldat. -Da, sa traiti! Ma ocup eu de toate! Tu poti doar sa stai acolo si sa zambesti.
Aveam noroc ca eram un actor bun si in fata camerelor n-aveam nicio problema sa-mi joc rolul indiferent de starea pe care o aveam. Uneori chiar ma gândeam ca n-ar fi stricat sa ma fac actor. Talent am, arat bine, fetele imi cad la picioare fara sa zic sau sa fac ceva. Ce mai? Vedeta de Hollywood scrie pe mine!
-Nu fi rea, Mina-chan. Sti ca asta e felul sau de a fi, si pana la urma Aki e perfect exact asa cum este! Ia zi, Aki! Mai e ceva de facut pe aici sau pot pleca? Trebuie sa ma pregatesc pentru intalnire. Cred ca de data asta chiar am dat lovitura!

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 19:40

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Altă întâlnire deja ?! M-am trezit eu și Mina să spunem privindu-l atenți. Deci de asta fusese sunat, era invitat la o altă întâlnire cu o altă femeie ce voia să-l cucerească. Într-o zi, care nu o să fie prea bună pentru mine, știu că o femeie o să reușească să-l impresioneze suficient de mult cât să rămână împreună. Oare de data asta are noroc ? Nici nu știam dacă trebuie să-l felicit, în interiorul meu îmi venea să-mi dau o palmă singur, de ce a trebuit să mă atașez atâta de el ? Mai ales de un bărbat care iubește doar femeile.
- Nu, nu mai este nimic de făcut, doar editat câteva poze și video-uri pentru a le încărca pe canalul nostru de Youtube, poți pleca, și felicitări, sper că de data asta să îți fie cu noroc, am spus cu o oarecare tragere de inimă, era dificil să-i spui persoanei de care îți place că speri să fie fericit alături de altcineva, măcar puteam să ascund asta ușor, cât timp nu mă citește nimeni ca pe o carte deschise cred că pot ascunde ce simt.
- Așa este, multă baftă Iza-chan! Dar de data asta să nu mai vină și asta plângând după tine până aici, săracul Trevor mereu trebuie să le oprească să nu vină peste tine, și astăzi la fel, fata doar a zâmbit la el prietenește. Mă întrebam cum arăta faimoasa femeie care-l pusese pe jar, îmi imaginez că frumoasă, toate doamnele frumoase în general vin după el.
- Grijă mare, am nevoie de tine la acest interviu, când este mai exact ?
- Urmează să primesc detalii prin E-mail, o să vă anunț când este data și ora exactă.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 20:13

-Multumesc! Chiar cred ca acum va fi diferit! Pentru ca mi-a zis ca vrea sa ma cunoasca! Nicio fata nu mi-a mai zis asta vreodata!
Eram asa entuziasmat si bucuros ca nu ma mai puteam opri din zambit, iar daca Akira mi-a zis ca pot sa plec, mi-am luat la revedere de la ei si am plecat. Insa acel sentiment nu-mi dadea pace. Acel sentiment care-mi spunea ca o sa mor daca merg sa ma vad cu aceasta femeie. M-am oprit in fata cladirii dupa ce am iesit, chemând un taxi. Complexul in care stateam era in cealalta parte a orasului si n-aveam chef sa-mi pierd timpul prin mijloacele de transport public. Cat asteptam taxiul, am inceput sa butonez telefonul. Am tresarit când mi-am auzit numele si m-am uitat intr-o directie, vazand un grup de adolescente venind spre mine. Din reflex le-am zambit si le-am facut cu mana. Atat le-a trebuit. Erau deja lesinate. Probabil unii vad asta ca pe o binecuvantare, dar pentru mine e deja un blestem. Mi-am intors atentia inapoi spre telefon, avand un zambet tamp pe fata in timp ce ma uitam la pozele acelei femei cu care urma sa ma vad. Parea asa ireala. Oare de asta imi spunea instinctul sa n-o fac? Am scuturat capul si când a venit taxiul, am urcat in el, spunandu-i adresa la care sa ma duca. Dupa ce a pornit, mi-am sprijinit capul de geam si am inchis ochii, simtindu-i obositi.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 21:05

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Aki-chan, chiar îl lași pe Iza-chan să plece așa ? Fata își întoarce ochii spre mine ușor tristă de data asta. Partea bună la Mina era că se prindea bine cu mintea ei ageră iar ea știa de sentimentele mele pe Izaya.
- Nu am ce face, trebuie să îi dau drumul, când iubești pe cineva trebuie să-l lași liber, nu ?
- Nu dacă nu încerci măcar, vine și Trevor la fel de țanțoș și ne zâmbește. Motivul pentru care eu și Izaya ne-am atașat de ei era că erau persoane bune și aveau pasiunea noastră, când Izaya nu vine cu mine sau eu cu el mereu alegem pe unul din ei doi să vină. Dar de data asta era altă poveste, munca era muncă iar sentimentele mele erau sentimentele mele. Dar, pot să jur că am o mică apăsare în stomac, ceva nu era să fie bine, dar ce ?
- Mă duc să mă apuc de editat, misiunea voastră când urmează ?
- Săptămâna viitoare, o femeie a venit să montez niște camere, spune că în casa ei se petrec lucruri ciudate și vreau să înregistrez ca să vedem ce putem face.
- Dacă există ceva probleme puteți apela la mine sau Izaya, bun, am plecat, ne vedem mai târziu după ce termin, le-am făcut cu mâna și am plecat spre biroul meu, deschizând cu cheia și punându-mi haina în cuier, luând aparatul unde erau pozele și sticul unde era fiecare video, dar mintea mea era cu totul în altă parte. Hmm, mă rog, mă poate suna în caz de era ceva, nu ? Asta dacă nu era prea ocupat cu femeia aia..

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 21:23

Am atipit in taxi. Clar nici mama cafelelor nu ma mai ajuta sa stau treaz dupa misiuni. Dar mai bine sa atipesc acum putin ca sa pot fi treaz la intalnire.
-Chiar vrei sa faci asta?
Mi-am deschis brusc ochii, aproape sarind de pe bancheta, privind in stanga mea de unde auzisem vocea, dar nu era nimeni. Am clipit de cateva ori si am tras aer adanc in piept, observând ca ajunsesem. I-am platit soferului apoi am coborat din taxi, ducandu-ma glont in apartament. Dupa ce am inchis usa si am pus haina in cuier, m-am trezit cu Leon, topaind pe la picioarele mele. Nu il tineam in cusca sau ceva. Era liber sa zburde prin casa si-l dresasem ca sa nu faca prostii cat lipsesc. Paznicul de la intrare mai venea sa-l verifice când eram plecat in misiuni cu Akira. Chipul mi s-a luminat când am vazut cum se ridica pe labutele din spate si incepe sa cerseasca. L-am luat in brate si am mers la bucatarie cu el, apucandu-ma sa-i pregatesc cateva fructe intr-un bol mic in timp ce el statea cuminte pe umarul meu si ma spala pe fata. L-am pus apoi jos si l-am lasat sa manance, iar eu m-am dus sa ma pregatesc, când brusc am auzit aceasi voce demonica spunând exact aceleasi cuvinte. Am scuturat violent capul si mi-am vazut de treaba. Cred ca inca aveam halucinatii dupa ultima misiune.
Când am fost gata, am vorbit cu acea femeie, hotarandu-ne sa ne vedem la un restaurant din centru si apoi sa mergem la ea daca totul avea sa mearga bine. Am acceptat fara sa ma gândesc prea mult si dupa ce m-am asigurat ca Leon are apa si fan la indemana, am iesit, pornind catre locatie. M-am gandit sa vad cum se descurca Akira, si i-am trimis un mesaj: "Ce faci prietene? Cum merge editarea? Sper ca am iesit bine peste tot, altfel sa nu te prind ca le pui pe net!"

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 21:58

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Cu greu am început să lucrez, însă acum eram atent la toate pozele care le făcusem locului, unele poze erau și un fel de dovezi pentru a arăta că locul acela chiar era bântuit, mici filmulețe prinse pe camera de filmat. Oamenii adorau vadă vlogguri și să vadă cum este să prinzi fantomele. Evident nu arătam totul, dar ce era important da, iar toate astea ne ajutau să găsim și mai multe persoane interesate de paranormal și să fim și mai populari. Acum mă uitam la o poză cu Izaya și ceva era ciudat la ea, nu îmi explicam ce dar parcă ceva rău se ascundea pe ea. Am luat apoi telefonul în mână și am zâmbit, nu a uitat să-mi lase mesaj, nu ar trebui să mă bucur ca o fată doar când îmi scrie, era un mesaj atât de normal între prieteni.
”Mă uitam la pozele cu noi, mă gândeam s-o pun pe una rea cu tine ca să te fac să arăți oribil ca fetele să te mai lase în pace.” Am scris prima parte aprte apoi râzând, niciodată nu aș face asta, tipul ăsta ține la imaginea lui de burlac. ”Stai liniștit, toate sunt bune, trebuie să aleg dintre ele și apoi să mă uit la filmulețele noastre și să le editez. Totuși, una din poze mă deranjează, privește și tu, poate mi se pare..” Conectez telefonul la laptop și îi trimit imaginea, Izaya se pricepea la fel de bine ca mine, dar dacă el nu simțea nimic atunci poate doar mi se părea, poate ultima noastră misiune chiar ne-a marcat puțin, plus lipsa de somn.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Last edited by Eloise on Thu Feb 13 2020, 23:51; edited 2 times in total
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 22:57

-Kya! Rau Aki-chan... spun când citesc prima parte a mesajului. Insa când vad poza, aproape ca scap telefonul din mana. Era acelas sentiment ca mai devreme si ca atunci când l-am ucis pe ala. Mi-am scuturat capul si i-am raspuns apoi la mesaj; "Scapa de poza asta! Nu-mi place cum arat in ea!"
N-am indraznit sa-i zic ca m-a bagat in sperieti. Am inchis dupa telefonul când am vazut ca ma apropii de restaurant. Am observat-o imediat pe femeia blonda. Ma stepta in fata, dar ceva nu era in regula. Am vrut sa fac cale-ntoarsa, dar ma vazu si veni la mine, prinzandu-ma de brat. In clipa aia, toate alarmele imi rasunau in cap spunandu-mi sa fug cat mai departe. Dar n-am apucat sa reactionez, ca am simtit ceva ascutit si rece cum imi strapunge abdomenul. Mi-am smuls bratul si am facut cativa pasi in spate, ducandu-mi mana pe locul injunghiat si încercând sa opresc sângerarea.
-Stai cuminte si totul se va termina repede.
Am strans puternic din dinti si am cazut in genunchi, ghemuindu-ma spre pamant din cauza durerii. Corpul nu-mi era odihnit dupa ultima misiune si in cazurile astea, chiar si o palma ar fi durut ca naiba. Femeia se apropie de mine si se pregateste sa bage cutitul in spatele meu, dar de data asta reusesc sa ma feresc si ma ridic, luând-o la fuga. O aud pe femeie spunând ceva si când ma uit in spate ma trezesc cu niste gorile fugind dupa mine. M-am ascuns pe o alee dintre doua cladiri, cazand in fund si respirând sacadat. Am incercat sa pun mai multa presiune pe rana, dar pierdeam tot mai mult sange. Nu mai stiam ce sa fac si habar n-aveam unde ma aflu, asa ca am scos telefonul si am apelat numarul lui Akira din instinct.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyThu Feb 13 2020, 23:50

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Am așteptat să primesc mesajul de la Izaya legat de fotografie, doar mă uitam la ea și nimic nu-mi plăcea chiar dacă era atât de normală la înfățișare, nu știu de ce, parcă ceva se prinsese de ea dar nimic de bine ci doar de rău, dacă stai s-o analizezi ea pare normală, Izaya este normal dar.. aproape am sărit din scaun când am auzit mesajul pe telefon, citindu-l atent și respirând. Nu părea nimic legat de ea și nici eu nu-mi spusese, doar îmi spunea că nu arată bine și vrea s-o șterg. Așa că am făcut doar cum mi-a spus și am băgat-o la coșul de gunoi virtual ca să se șteargă. ”Misiune îndeplinită! A fost ultimul mesaj trimis înainte să aleg pozele, urcând deja câteva și anunțând că în curând avea să vină și un video important. Din comentarii deja puteam să văd fanele înfocate ale lui Izaya care abia așteptau să-l vadă pe ecranele lor, și erau evident și câteva fane care mă admirau și pe mine ori pe amândoi când facem echipă. Am actualizat și site-ul nostru unde am pus pozele noi și scris un articol rapid înainte să conectez sticul de memorie unde erau filmulețele la ecranul de pe laptop și să pornesc programul de editare.
- Asta o să dureze ceva timp, deja oftasem, nici nu mă apucasem și mi se părea obositor, erau mai multe bucăți ce trebuiau tăiate și lipite între ele, apoi trebuia procesat și asta durează mai mult de 20 de minute dacă este lung iar eu pun maxim 27 de minute pe un singur video. Așa că acum mă uitam la prima parte, când am ajuns pentru prima dată, poate dacă mă uit atent o să văd și ceva suspect dacă s-a prins și este ca un bonus în video.
- Ce este Izaya ? Nu ești la întâlnire ? Am răspund la telefon și l-am dat pe speaker ca să pot lucra cu ambele mâini, dacă era altcineva nici nu mă chinuiam să răspund, toată lumea știa că nu are voie să mă deranjeze fără motiv.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyFri Feb 14 2020, 00:20

Când i-am auzit vocea, m-am linistit, insa atunci am realizat ca nu trebuia sa-l sun. Nu stia unde sunt. Nici eu nu stiam. Si chiar de avea sa afle prin nu stiu ce mijloace, gorilele alea l-ar fi facut una cu pamantul. Am auzit cum aia se apropie si m-am ascuns dupa niste cutii si lazi de gunoi, strângând telefonul in mana. Pana la urma am raspuns cu o voce joasa:
-Ajuta-ma. Nu pot...Ma vor ucide.
Mai mult n-am putut spune ca m-am trezit cu una din gorile in fata mea, iar in clipa in care m-a prins de gat si m-a ridicat, am scapat telefonul pe jos, facandu-l tandari.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyFri Feb 14 2020, 00:53

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Izaya ? Izaya! Mă panicasem groaznic când îmi spusese că cineva vrea să-l ucidă, ridicându-mă imediat de pe scaun și butonând telefonul ca să-l sun iar, dar cum prima dată nu se mai auzea nimic acum nici nu-mi răspundea, tot ce am putut face a fost să fug din birou, inima mea era până în gât. Știam eu că aveam o presimțire rea, dar asta !? De ce ? De ce el ? Ce a făcut ? Cine sunt persoanele de care vorbea !?
- Trevor! Strig de pe hol către băiat, privindu-mă zâmbind înainte să-mi vadă fața. Izaya este în pericol și nu știu unde este, trebuie să mă ajuți! Aproape că mâinile îmi tremurau, trebuia să-l opresc, de ce cineva ar încerca să-l omoare, pe el ? Răzbunare ? De ce acum ?
- Haide, pot încerca să dau de urma telefonului și să aflăm locația, îmi spune și-l urmez, știu că trebuie să merg la poliție dar dacă este ceva mai grav ? Nu, trebuie să aflu unde este și să merg după el, vocea lui nu părea în regulă, mi-o tot repet în gând și sună oribil. Trebuie.. trebuie să aflu!

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyFri Feb 14 2020, 01:25

M-am zbatut ca pestele pe uscat încercând sa scap, dar ma simteam tot mai secătuit de puteri. Când am vazut ca vin si ceilalti doi, mi-am dat seama ca s-a sfarsit totul. Daca n-ar fi fost rana asta, nu mi-ar fi fost greu sa le dau vreo doua suficient de tare incat sa am timp sa fug, dar pierdusem deja prea mult sange si nici macar nu mai vedeam clar in fata ochilor.
-Se pare ca pana aici ti-a fost, Izu-chan. Asta daca nu vrei sa-mi accepti ajutorul. Prietenii tai nu vor reusi sa ajunga la timp sa te salveze, si chiar de o vor face, vor fi raniti. Haide. Stiu ca vrei.
Am tresarit când am auzit acea voce. Parea ca ei nu auzisera nimic, deci clar era doar in mintea mea. Mi-am inchis ochii si mi-am lasat corpul moale. Nu voiam sa pateasca Akira ceva daca avea sa ma gaseasca. Când unul din ei mi-a pus pistolul la tampla, am deschis ochii, privindu-l pe cel ce ma strangea de gat. Ochii imi erau goi, lipsiti de orice farama de viata de parca eram mort, iar pe chip nu mi se putea citi nicio emotie. Cel care tinea pistolul, il scapa din mana si facu cativa pasi in spate, tinandu-se cu mainile de gat si chinuindu-se sa respire de parca n-ar mai fi fost pic de aer in jurul sau. Vazand asta, cel care ma tinea imi dadu drumul si impreuna cu celalat au fugit la el sa vada ce-i in neregula. M-am ridicat de jos si am luat pistolul, tragand in cei trei glont dupa glont pana ce se descarca tot iar ei nu mai miscau. Dupa asta, privirea mi-a revenit la normal si am deschis gura sa tip când am simtit o durere ingrozitoare de la rana. M-am aplecat in pamant strângând din dinti cu putere, insa pana la urma m-am prabusit cu totul pe asfalt, pierzandu-mi cunostiinta.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyFri Feb 14 2020, 02:21

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

Așteptam ca Trevor să-mi ofere câteva vești bune, îmi rodeam unghiile de supărare și mă mișcam de colo colo prin cameră, Trevor era priceput la robotică, aparatură și la codificare, poate să devină un hacker bun și ne bucuram să-l avem în echipă, dacă cineva ne-ar sparge sediul n-ar putea trece de el.
- L-am găsit! Este pe una din străzile din acest oraș, mai departe de sediu, lângă un restaurant care-l știu, să mergem, acesta doar ajunge la chei iar eu ies imediat pe ușă, voiam să ies mai repede din clădire și nici nu știu cum am ajuns la mașina lui Trevor, zici că eram o mașină telighidată la cum mă comportam, mă gândeam doar la ce era mai rău. Speram să fie bine, dar dacă nu era ? Dacă era mort ?
- Calcă accelerația, trebuie să ajungem acolo rapid! Cu asta mașina a accelerat și dacă mai ne oprea și poliția aveam să le spun două, nici nu voiam să mă gândesc la ce urma să găsesc, mă uitam pe fereastră după el pentru că mă gândeam că poate fuge de aceste persoane ce vin după el, sau poate se ascunde și a scăpat. Voiam să gândesc pozitiv înainte să ajungem la destinația unde era acel restaurant. Nu era în el. semn că nu era o glumă doar să mă supere, mai bine de era o glumă decât să-l știu în pericol.
- Acolo, pare să fie ceva, mă scoate Trevor din gândurile mele după ce mașina plecase mai departe, doar arunc o privire înainte să ies rapid din mașină și să-mi ascult instinctele iar ele îmi spuneau că acolo se află.
- Izaya! Am apucat să spun, nici măcar nu mă interesa ce sau cine era pe lângă el, doar m-am dus la acesta și l-am întorc pe față, fiind picat pa pământ, unde sângera îngrozitor de tare și era pătat de sânge.
- Cheamă repede o salvare, am putut să spun, mâna mea se dusese direct la mâna lui Izaya iar pulsul lui era din ce în ce mai mic. Inima mea părea foarte rănită iar fiecare minut de așteptare însemna un minut în care putea să-și piardă viața, așa că până la urmă eu și Trevor ne-am decis să-l ducem chiar noi la spital iar ambulanța să se ocupe de ceilalți oameni care nu se mușcau și nici nu-i verificasem dacă mai erau în viață. Voiam ca Izaya să trăiască și singurul lucru care speam era să mai reziste până la spital.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyFri Feb 14 2020, 02:39

Nu stiu cat am stat pe asfaltul ala rece. Parca trecuse o eternitate. Voiam doar sa se termine totul. Sa nu mai simt durerea aia. Eram gata sa renunt, dar am auzit o voce cunoscuta ca ma striga. Ochii imi erau inchisi, asa ca n-am putut sa vad cine este si nici n-am putut scoate vreun sunet ca sa-i zic ceva.
-Oho! Se pare ca au ajuns la timp prietenii tai!
Prieteni? Despre cine vorbeste? Si cine a zis asta? Am deschis pe jumatate ochii, scapand un geamat de durere. M-am uitat putin in jur, observând ca sunt intr-o masina. Si mai erau inca doua persoane. Pe moment n-am realizat cine sunt, dar când am vazut acel par lung si verde, mi-am dat seama ca era Akira.
Parca din instinct m-am apropiat de el, ghemuindu-ma ca un puiut ce cauta afectiune si protectie, pierzandu-mi apoi iar constiinta.

♡Anime is Life♡

Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] EmptyFri Feb 14 2020, 03:03

Akira ✡ 24 ani ✡ Hunter

Ghost hunt

- Shh, sunt aici lângă tine Izaya, voi avea grijă de tine, am șoptit când am văzut că se mișca, l-am tras încet în brațele mele și i-am dat un sărut pe frunte, mi-am sprijinit fruntea de capul lui. Îmi venea să plâng ca un copil mic și asta pentru că dacă murea și el în brațele mele aveam să mă învinovățesc mereu că nu l-am oprit când am simțit că ceva rău o să se întâmple. Te rog să nu mori, mâna mea s-a așezat pe creștetul capului iar o lacrimă mi-a picat pe obraz traversând până jos la bărbie, părul lui era moale iar Trevor se uita la mine din oglindă mergând cât se putea de repede iar când am ajuns la spital fusese ultima dată când îl văzusem, doctorii au preluat rapid și urgent problema ducându-l direct în sala de operație iar pe ușă mulți doctori se duceau rapid, la fel și asistente iar după și ușa fusese închisă doar mă uitam țintă sprea ea, privind în gol și doar așteptând parcă să iasă și să-mi spună că este doar o glumă, dar era real, foarte real iar asta durea enorm de mult.
- O să fie bine, tipul ăsta este puternic, nu are cum să moară mai ales când mai sunt atâtea femei de cucerit, mă duc s-o sun pe Mina ca să nu se îngrijoreze, Trevor încercase să facă o glumă și chiar am zâmbit câteva secunde, dar dacă murea ? Sângele lui era acum și pe haina mea iar mâinile îmi tremurau. Voiam să aștept să plece toată lumea înainte să plâng câteva minute bune, nu mai plânsesem de ceva timp.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]   [RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi] Empty

Back to top Go down

[RPG]Gostly Love[+18 soft][Yaoi]
Back to top 
Page 1 of 7Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next