Anime Is Life

Un forum a celor pasionati de anime-uri si RPG

HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

Share

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

Sex Sex : Female
Puncte Puncte : 344
Localizare : ”Hell and..”
Stare de spirit Stare de spirit : Death

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Empty
PostSubject: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Jan 31 2020, 20:33

First topic message reminder :

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 2-aest10

◣ ▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂_  _     _ _▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂▂ ▂  ◢

Hell and Heaven on Earth

-------------------Kenma === Eloise === Kuroo-------------------
◣ ▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂_  _     _ _▂▂ ▂ ▂▂▂ ▂▂▂ ▂ ▂ ▂▂ ▂  ◢

- - - GENURI : Yaoi, Romance, Drama, Supernatural, Comedie
[ Pot conține și alte genuri viitoare ]

Atenție!
Acest RPG poate conține scene de natură sexuală, limbaj licențios și alte lucruri care nu sunt destinate publicului minor.
RPG-ul conține scene de natură Boy x Boy.
Citiți pe propria răspundere!

- -- - - - - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - -

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Summer11

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   L    ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Summer12

My:

He was almost in love
He was almost good for life
He almost  it stopped
He almost  he died
He almost  lived.

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Collag10

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
●   ●   ●  DESCRIERE  ●   ●   ●
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Uneori este nevoie să greșești pentru a putea să-ți dai seama de greșeala de care ești conștient, moartea este răcoroasă și atât de adevărată, iar viața este atât de caldă și o miciună însorită. Dar după ce cunoști soarta ta, după ce te chinui adânc în interior să mai poți ajunge a mai putea să respiri măcar o gură de aer...
Uneori agonia și frica te fac să realizezi toate astea, și să plângi și deși este greu o să te agăți și de ultimul fir rămas pentru a mai trăi, măcar o singură dată să mai simți și să poți deschide ochii și să vezi iar soarele indiferent cât de singur ești și cât de singur te simți când nu este nimeni.
Apoi apar acele persoane minunate din viața ta care, deși vrei să te ascuzi de ele, tot te găsesc, atunci când te conectezi pentru prima dată cu cineva care poate scoate atât ce este mai rău din tine cât și ce este mai bun. Să simți cum inima ta bate atât de tare că o auzi până în urechi, căldură printre cioburile de gheață din trecut. Iar atunci când aceste persoane o să realizeze că destinul este legat doar de un fir așa de subțire care se poate rupe atât de ușor o să aibă multe decizii grele de luat. Trebuie să te bucuri de viață, viața este doar una iar iubirea atât de mare.
Aceste persoane trebuie să învețe împreună să se accepte, și totuși este un drum lung în a demonstra că tu chiar vrei o a doua viață, dar oare este atât de ușor pe cât sună la început ?

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲  I'm fine   ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Collag11

̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲   I'm not okay  ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅ ̲̅   ✩    ̲̅ ̲̅

●   ●   ●  PERSONAJE  ●   ●   ●

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 241baf10

- - - - - - -- - - - - - -- - -- - -- - - -- PRINCIPALE  - - - - - - -- - - - - - -- - -- - - -

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Collag12

Kenma:

Kuroo:

Eloise:

- - - - - - -- - - - - - -- - -- - - -- SECUNDARE - - - - - - -- - - - -- - -

Coming soon...:

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Collag13

●   ●   ●   START RPG  ●   ●   ●

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 SCFLQUi

Amami |_| 23 ani |_| Human

Love is beautiful
 [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 V0CGWuA
Life is Beautiful
 [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 U6AZWC4

Ăsta trebuia să fie un coșmar, un adevărat coșmar.
Cum mi se putea întâmpla una ca asta ? Astăzi fusese o zi atât de frumoasă iar acum eram într-un coșmar, m-am uitat fără să pot clipi la figura din fața mea, era un om dar nu era om, nu puteam să îl descifrez cum trebuie dar părea că se uită atât de dezamăgit la mine că puteam să simt nevoia să mă ascund, dar unde ? Eram practic nicăieri, singur, mort.
- Sunt dezamăgit de tine Amami, atâtea probleme pe pământ nu se pot ierta atât de ușor, traficul cu oameni, droguri... lista asta are atât de multe, credeam că iese ceva mai bun din tine. L-am ascultat atât de tăcut, nu puteam să-mi ridic privirea, dacă aveam lacrimi puteam plânge la cum mă privea. Nu aveam scuzele necesare și nici puterea de a cere ceva, îmi așteptam pur și simplu sentința la ce era mai rău.
- Viața nu a fost un început bun pentru tine... Vocea se aude iar. Am să fac o excepție și asta doar pentru că există cineva care iubește pe toată lumea, dar nu o să fie ușor, trebuie să demonstrezi că meriți ce ți se dă Amami, atunci mi-am ridicat privirea destul de confuz, înghițind în sec, încă îmi era așa de frică să spun ceva, dar aici era atâta liniște și era mult mai plăcut, nici nu știam ce voiam mai mult, moarta sau viața, care era diferența ?
- Ce trebuie să fac mai exact?! Fac orice, nu vreau.. nu vreau încă să... Până la urmă vocea mea s-a spart în fața făpturii din fața mea, privind în schimb doar un zâmbet cald și o atingere pe obraz ce părea mult mai caldă față de orice simțisem.
- O să vezi la momentul potrivit doar că... Trezește-te... Trezește-te! Și așa a fost, m-am trezit, într-o cameră de spital acum o săptămână și ceva.

Acum eram la bar și încă aveam gândul la acel vis, fusese un vis, nu ? Nu-mi amintesc ca până acum să fi avut ceva atât de real în mintea mea. Era atât de straniu. Motivul pentru care fusesem în spital era că am fost prins într-un accident, din fericire doctorii au spus că aveam șanse așa puține să mă trezesc și să-mi revin, nici nu mai spun dacă să mă ridic și merg, inima mea cedase de 3 ori înainte să mă trezesc în camera de spital.
- Ce ar trebui să demonstrez ?..
- Spuneai ceva Mama-san ? Mă uit la clientul din fața mea și îi înmânez băutura, de când cu acest vis parcă încep să nu mai gândesc clar iar asta mă afecta și în mod public, de ce simt că ar trebui să se întâmple ceva, nu îneleg.
- Nu mă băga în seamă, este doar puțină copleșeală, sunt bine, cine mai vrea o rundă ? Întreb pe toată lumea care ridica mâna, era ușor să fac bani dar de când m-am trezit aproape că niciodată nu văzusem câți clienți prietenoși ce vin regulat sunt aici. Apoi m-am uitat în jur, căutând ceva cu privirea, evident poate doar mi se părea dar simțeam mereu că sunt privit deși nimic nu era acolo, ciudat.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Tumblr_ozohfh91ob1vdrs29o1_500
”Let me die and I will not disturb you, I will only watch the sunset forever..”

Last edited by Eloise on Sun Feb 09 2020, 05:18; edited 3 times in total
Back to top Go down

AuthorMessage
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

Puncte Puncte : 7208
Varsta Varsta : 23
Localizare : Germany
Stare de spirit Stare de spirit : In love with Kenma~ <3

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 15:37

Adrian aka Adi / Demon
 [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Chitos10
I'll give you the kiss of death
 [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Chitos11

-Ho! Usurel pustiu'! Abia ne-am inceput tura. Inca nu te-am vazut in acele momente. Desi de acum va trebui sa uiti de viata privata sau spatiu personal. Din partea mea nu vei primi asa ceva! i-am zis rânjind pana la urechi, începând apoi sa rad.
Aveam sa-i fac viata un calvar de sa-si blesteme ziua când a primit a doua sansa la viata. Desi, intr-un fel nu voiam asta, dar stiam ca asta trebuie sa fac fie ca vreau sau nu.
-Apropo...Esti tare dragalas când te rusinezi, stiai? Aproape ca-mi pare rau ca trebuie sa te fac sa ramai la proastele tale obiceiuri. Dar va trebui sa dovedesc ca locul tau e in Iad deci n-am ce face!
Chiar n-aveam ce face oare? Abia il cunoscusem, dar imi era drag deja. Când am realizat asta, mi-am scuturat violent capul. Nu se poate una ca asta! N-am voie sa ma atasez de nimeni! Mai ales de un om pe care trebuie sa-l trimit in Iad la ceilalti demoni.

♡Anime is Life♡

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Kuroken4
Kenma
Director
Director
Kenma

Puncte Puncte : 919
Varsta Varsta : 22
Localizare : Iceland
Stare de spirit Stare de spirit : In love with Kuroo ♡

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 16:02

◇ Carl Apollon // Apolo // Înger
 [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Ecc79707c89ea6becaad2d2460a3584f

- Însoțitorul meu e complet lipsit de scrupule, după cum vezi, dar te rog să-l ignori, are tendința să exagereze și cred că ai observat și tu asta, am spus oftând lung, după care am continuat și mai serios decât eram: Nu îți vom încălca niciodată spațiul personal, cu toate că nu trebuie să te simți jenat din cauza asta, însă nu-mi permit să fac nimic necugetat fără acordul și voința ta. Iar dacă el va încerca să te intimideze, voi face tot posibilul să-l opresc, orice s-ar întâmpla. Ca să fiu sincer, nu am mai avut de-a face cu un demon atât de încăpățânat și de naiv ca el, însă îl voi potoli până la urmă, chiar dacă aș fi nevoit să fac ceva mai mult sau mai puțin corect.

♡Anime is Life♡

《Love》is the one thing that transcends
《《time and space》》
 [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 YaILRkL
Back to top Go down
http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro/ Online
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 16:28

Love is beautiful
Life is Beautiful

- Este bine de știu, pentru că trebuie să facem niște reguli, mai ales pentru cineva anume care se servește din băutura mea și nu plătește, mă uit cu intenție la Adrian dar oftez, dacă așa este el atunci trebuie să mă obișnuiesc, poate calmul de care dă dovadă Carl m-ar ajuta și pe mine să nu reacționez într-un mod mai puțin plăcut.
- Mulțumesc pentru sinceritate Carl, totuși nu vreau să am pe cap mai multe probleme decât am deja, dacă acest test trebuie să devodească schimbarea atunci înseamnă multe de făcut și mai înseamnă și că nici eu nu pot scăpa de voi dar nici voi de mine, nici nu văd o cale rapidă prin care toți trei să scăpăm mai repede, asta chiar este o durere, îmi frec ceafa cu mâna, încercam să ignor că Adrian mă făcuse drăgălaș și să nu roșesc ca o roșie, el putea să fie o problemă dacă la el spațiul meu personal nu însemna nimic. Carl însă părea că înțelege și-mi respecta decizia, o să fie dificil să fac lucrurile să meargă între noi dacă sunt ca doi magneți ce se resping din măduva oaselor.
- Presupun că trebuie să ne înțelegem cât timp o să stați după mine. Și am reguli foarte simple, nimeni nu intră peste mine în baie sau casă cu forța și nici când mă schimb, nu vă băgați între mine și alți oameni și nu-mi beți marfa, totuși dau bani pe ea și nu este deloc ieftină, toate astea o să facă relația noastră mai bună. Nici măcar nu știam de ce mi se mai acordase o șansă, meritam oare ? Voiam să mă țin de ea, dar dacă unul din ei este bun și unul rău, fiecare având un scop de a mă ajuta să găsesc o cale tot ce pot spune este că aceștia nu erau oameni. Demonul ăla la cum se uită la mine parcă m-ar mânca, dar nu cred că-și permite cu un înger aici. Oare ce o să mă fac eu cu ei ? Un om ca mine poate face față ?

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Tumblr_ozohfh91ob1vdrs29o1_500
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 16:46

Adrian aka Adi / Demon

-Hei! Ai zis ca prima bautura e din partea casei!
Am pus sticla de-o parte dupa ce am terminat pana la ultimul strop din acel wiskey. Trebuia sa beau mai mult ca sa ma imbat si asta ma enerva. Voiam sa vad cum e sa fi beat de sa nu mai sti care-i susul si care-i josul.
-Reguli? Serios? Si tu ai impresia ca regulile astea pe care le-ai pus, ma vor opri cumva? Nici macar nenea Carl de aici nu are sanse oricat s-ar lauda el. Dar daca tot vrei sa jucam asa, bine! O sa fac cum zici tu! Dar va trebui sa-mi faci o favoare in schimb!
Inca de când pusesem piciorul pe pamant, n-am vrut decat un singur lucru sa fac, dar n-am avut cum din moment ce trebuia sa stau prin preajma omului 24/7. Si daca tot ma luase cu reguli si toate cele, am zis ca e ocazia perfecta sa pot obtine ceea ce-mi doream.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 17:46

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Ecc79707c89ea6becaad2d2460a3584f

- Sunt total de acord cu aceste reguli, Amami. Și voi încerca să nu-mi iau ochii de pe Adrian, oricât de greu ar fi. Și poate în timp voi reuși să-l simpatizez și pe el, așa idiot și imprevizibil cum e.
După ce am spus acele cuvinte, mi-am ciulit urechile pentru a putea asculta ce avea în continuare de spus demonul. O parte din mine îmi spunea că va fi sigur un lucru prostesc, dar altă parte își dorea extrem de mult să-l asculte, însă nu înțelegeam de ce. Era de parcă tonul vocii lui avea ceva extrem de plăcut care reușea să mă pună un pic pe jar. Însă nici omul nu stătea mai prejos, amândoi aveau niște voci și niște chipuri extrem de plăcute, dar nu puteam să ajung cu gândirea atât de departe, așa că mi-am scuturat capul și am încercat să scap de acele gânduri extrem de bizare.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 18:59

Love is beautiful
Life is Beautiful

- O favoare ? Ce fel de favoare ? L-am întrebat, deja era culmea, voia și o favoare. Dar deși mă enerva gândul ăsta că ei o să rămână cu mine îmi plăceau chipul lor, demonul era ca unul din băieții răi de cartier, un bad ass care să te facă să regreți până la măduva oaselor, impunea autoritate și violență și o aură sălbatică, îngerul însă era cald, calculat, genul care te-ar proteja și tipul ăla super care este popular printre femei și aura lui este foarte confortabilă și care nu ți-ar face rău niciodată.
Ei arătau bine, pun pariu că dacă unul din ei face cu ochiul unei doamne aceasta ar și pretinde că este însărcinată cu ei doi, dar erau un înger și un demon, nu-mi puteam permite luxul de a face ce vreau cu ei deși poate aș dezbrăca puțin cu privirea, doar de curiozitatea de a vedea cu ce se laudă ei doi, dar este greșit, ei sunt pentru testul meu și...
- Mama, Alex intră neinvitat pe ușă și se uită lung la ceilalți doi înainte să mă privească. Clientul acela are o programare p r i v a t ă și a sosit, la fel și costumul negru din piele și cizmele lungi, vrea să știe dacă poți să te ocupi de el acum, după dans, camera a fost pregătită, îmi spune și apoi se întoarce iar. Și vrea să vadă și dantelă...
- O să fiu acolo imediat, trebuie să mă pregătesc și invitații mei de aici au puțină treabă cu mine, dar vin, îl anunț înainte să plece și să rămânem singuri, sigur o să-mi pună întrebări despre ce caută Adrian și Carl aici, nu aduc pe nimeni aici.
- Mă voi baza pe voi doi că n-o să existe probleme, iar dacă aceste mici reguli sunt respectate cred că pot face o favoare pentru tine Adrian, și mă voi asigura că apelez la tine Carl dacă am probleme cu el.. deși... M-am oprit intenționat zâmbind spre amândoi, un zâbet dulce și șiret. Să sperăm că nu voi doi aveți probleme cu mine.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 19:15

Adrian aka Adi / Demon

Auzindu-l pe inger cum m-a numit, mi-am intors privirea spre el mârâind.
-Pe cine faci tu idiot, cretinule?! Ai noroc ca arati bine ca altfel iti bagam toate penele pe gat si-ti dadeam foc!
Am pufait nervos si mi-am indreptat atentia spre Amami când i-am auzit întrebarea. Am deschis gura sa-i raspund, dar n-am reusit ca venise prietenul sau asa ca am ramas tacut, stand numai cu ochii pe el pana a parasit incaperea. Deja ma gândeam cum i-ar sta decapitat, iar gândul asta ma facu sa rânjesc cu pofta. Mi-am intors apoi privirea spre Amami. Mare greseala! Când i-am vazut zambetul, m-am inrosit instant. Nu stiam ce e cu mine si m-am intors repede cu spatele, incrucisandu-mi bratele la piept.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 20:21

După ce m-a complimentat, am privit instinctiv în altă direcție și n-am scos niciun cuvânt când a intrat celălalt om, ascultând fiecare cuvânt pe care îl vorbeau. După ce a plecat, m-am uitat lung la Amami și l-am întrebat:
- Client? Așadar, te prostituezi și totuși îți este frică să nu-ți încălcăm intimitatea? Mă rog, nu cred că ar fi același lucru și iartă-mă dacă am înțeles greșit discuția voastră.
În timp ce așteptam ca Amami să răspundă, mi-am îndreptat privirea spre Adrian și i-am pus prietenește o mână pe umăr, spunându-i:
- Voiai să-i faci o propunere, nu? Atunci cu e cu timiditatea asta, își face cumva efectul alcoolul? Nu uita că ești demonul în toată treaba asta, deci continuă să-ți joci cărțile. Amândoi avem scopurile noastre.
Habar n-aveam ce mă apucase de vorbeam așa, însă o parte din mine își dorea să spună acele cuvinte.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 21:00

Love is beautiful
Life is Beautiful

- De fapt s-a înțeles destul de bine Carl, chiar asta sunt și nu-mi este prea rușine de asta, îi răspund pentru a îl aproba, din păcate nu puteam să văd ce față făcuse Adrian pentru că se întorsese cu spatele, oare erau amândoi dezgustați de mine acum ? Asta este, asta fac și aici nu este club doar de dans. Există clienți care vin doar în față a bea, alte persoane în spate a se distra.
- Spune-mi Carl, crezi că dacă fac toate astea și vreau să mă vadă toată lumea gol ? Sau asta este o propunere și nu știu eu ? Am rânjit și m-am uitat la ceas, dacă voiam să trăiesc bine doar asta puteam face, fără bani nu aveam valoare, am noroc cu acest loc și că ceilalți sunt suficienți de idioți cât să plătească scump. Îmi place ? Nu! Dar îmi plac banii lor și că nu mor de foame, deși cred că pe jumătate încă mai sunt mort din moment ce un înger și un demon au venit după mine. Cum o să pot eu să ajung în rai dacă toată viața mea am fost practic deja în iad ? Încă nu înțeleg cum unul ca mine a primit șansa a se schimba, nu e ca și cum o să se schimbe ceva la viața mea. Norocul meu că acasă mă așteaptă singura ființă iubită, felina mea, care mă iubește necondiționat și singura care îi fac toate poftele.
- Și ca să fiu clar, nu vreau să veniți după mine când îmi fac treaba, este suficient că oamenii din seara asta au observat prezența voastră și în felul ăsta o să se întrebe ce legătură am cu voi.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 21:14

Adrian aka Adi / Demon

Când am simtit mana ingerului pe umarul meu, am inghetat pur si simplu. M-am uitat confuz spre mana lui, fara sa-i inteleg gestul. De obicei când cineva imi punea mana pe umar, o facea cu intentia de a ma pune la pamant inainte sa incerce sa ma ucida, dar acum simteam ca e diferit. Totusi, l-am luat frumos de incheietura, dandu-i mana la distanta si uitandu-ma la el cu chipul intunecat si un zambet de "te omor daca mai faci asta".
-Daca ma mai atingi, te las fara maini, ne-am inteles?
M-am intors apoi spre Amami, ascultandu-i cu atentie fiecare cuvant. Deci chiar toti oamenii erau obsedati sa faca bani. Începeam sa ma intreb ce caut eu aici? Era clar ca nu se va schimba nici de veneau toti ingerii din Rai peste el. Deci practic, eram in plus acolo.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 22:38

- Dacă asta îți este decizia, noi o vom respecta. Și probabil ți-ai dat seama că nu aș avea cum să-ți fac propuneri de genul, fiindcă nu-mi permite "slujba" să fac așa ceva. De fapt, nu-mi permite să mă îndrăgostesc de cineva, darămite să întrețin relații, dar îți apreciez oferta, am spus în timp ce încă îmi țineam mâna pe Adrian, iar când mi-a dat-o la o parte, aproape că și uitasem că era așezată pe el.
- Știu că ți-ai dori să mă omori la propriu, dar știi prea bine că n-ai putea să-mi rupi o unghie, darămite o mână, i-am răspuns pe un ton răutăcios, așteptându-i reacția.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyThu Feb 06 2020, 23:20

Love is beautiful
Life is Beautiful

- Fără sânge pe aici băieți, nu-mi pasă care este problema voastră de înger păzitor și demon rău dar aici nu este ring de box iar eu nu fac pe arbitrul cu voi doi. Pare mai mult că ați venit în vacanță, sigur sunteți ce spuneți că sunteți ? Îmi ridic sprânceana, ei doi deși erau frumoși nu cred că o să mă înțeleg prea bine cu ei, presupun că din moment ce sunt un simplu om ei sunt inferiori iar eu doar puștiul de care trebuie să se îngrijească până i se alege soarta. Iar pe pământ eram doar băiatul frumos care se culcă cu oamenii pe bani ori dansa destrăbălat și tot câștigam ceva, deși mai era și varianta că bag în oameni alcool.
- Totuși, voi doi unde o să dormiți ? Aveți o casă sau ceva ? Mâncare dacă mâncați ? Și utilitățile necesare unui om normal pe pământ ? Casa mea era goală, deși pisica mea blănoasă putea sta oriunde voia, cred că mai mult este casa ei decât casa mea.. Dar aceștia doi au ceva ? Ori apar doar când am nevoie de ei și după dispar ? Încă nu știam ce poate face un înger sau un demon.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 07 2020, 00:33

Adrian aka Adi / Demon

Am sarit in picioare, luând foc instant si-mi suflec manecile, apropiindu-ma de inger, gata sa-i dau vreo doua. Ma enerva totusi ca e mai inalt, dar tot as fi ajuns sa-i dau un pumn zdravan in moaca. Deschisesem gura sa-i zic ceva, dar auzindu-l pe Amami ca nu vrea sa ne vada cum ne batem, am inchis gura si m-am intors cu spatele la ei, asezandu-ma la loc pe podea cu mainile si picioarele incruciseate. Ma gândeam ca daca nu stau cuminte, avea sa nu-mi mai indeplineasca favoarea ce voiam sa i-o cer.
-Vom locui cu tine! Normal...Nu putem sta la distanta de tine. De ce crezi ca ti-am zis de la inceput ca nu poti scapa de noi? Desi nu stiu de necesitati si toate cele. E prima data când iau o forma umana. M-am uitat spre Carl, încercând sa nu-i sar la gat in clipa in care i-am vazut fata. Tu ai idee cum functioneaza toata treaba asta? Adica o sa avem aceleasi nevoi ca un muritor acum?

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 07 2020, 18:35

- Da, din păcate nu avem cum să dăm așa de repede înapoi dacă am luat această formă, am spus dând puțin din umeri și apoi m-am așezat pe un scaun. Asta este a doua oară când mi-am luat o formă umană și da, avem nevoie exact de aceleași necesități ca un om obișnuit. Nu vom muri sau ceva de genul, doar că avem și noi un corp la fel de uman ca Amami și chiar nu știu să-ți spun cât de mult va dura transformarea, pentru că ultima mea transformare a durat un an și cred că nu aș fi reușit să revin la normal fără ajutorul șefului meu. E extrem de simplu să te transformi în om, dar nu e valabil și invers.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 07 2020, 18:50

Love is beautiful
Life is Beautiful

Deci aceștia puteau să fie normali și aveau nevoie și de ce am eu, iar acum am doi colegi noi care trebuie să stea cu mine, nu-mi plăcea situația dar nu voiam să îi las în stradă și nici prin hoteluri care pot să fie scumpe, plus că poate au nevoie de odihnă și mâncare, dacă i-aș lăsa mi-aș da una singur în cap. Dar eram curios legat de ei doi, ceva era special la amândoi dar și ciudat, era o senzație ciudată, habar nu aveam dacă este din cauză că ei nu sunt oameni ori altceva ce nu-mi dau seama.
- Foarte bine atunci, o să vă primesc pe amândoi la mine acasă, am locuri confortabile pentru amândoi, totuși am o pisică așa că dacă unul din voi nu suportă pisicile nu cred că aveți de ales decât s-o faceți. De data asta le-am zâmbit sincer, nu știam de ce dar o făcusem mult mai blând decât o făceam în mod obișnuit. Nu știu cum este să locuiești cu mai multe persoane, știam dar nu mai știu, Alex a stat doar o noapte la mine și asta pentru că era beat de abia se putea ține pe picioare, nu voiam să-l las singur să se ducă acasă însă nu este un exemplu bun.
- Voi încerca să fac ceva bun pentru toți când ajung acasă doar că acum programul este încărcat și există mulți clienți, iar unul așteaptă după mine..hmm.. Ce aveam să fac cu ei ? Nu voiam să-i las așa, dacă îi las îmi este și teamă să nu se arunce unul la gâtul celuilalt, mai ales Adrian la Carl.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 07 2020, 19:36

Adrian aka Adi / Demon

Mi-a picat fata când am auzit. Imi venea sa-mi dau naibi foc ca acceptasem sa fac toate astea! Dupa ce avea sa se incheie misiunea asta, trebuia sa vars niste sange.
Vazand ca Amami are o retinere sa plece la treaba, am oftat cu zgomot si m-am intins pe podea, sprijinindu-mi capul in pumn si privindu-l serios pe om.
-Daca mergem in parc dupa ce termini cu clientul asta al tau, promit ca n-am sa sar la gatul ingerului cat lipsesti.
Voiam neaparat sa ajung in parc, chiar si pentru cateva minute. Venisem de atata timp pe pamant si nu reusisem sa vad si eu un catel si sa ma joc cu el.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 07 2020, 20:31

- Eu iubesc orice fel de vietate, datorită faptului că sunt un înger, așa că ador pisicile și îmi va plăcea foarte mult compania unui animal. Și îți mulțumim frumos că ne permiți să locuim cu tine, promitem că nu vom crea deloc probleme, chiar și atunci când nu ești prin preajmă, i-am spus afișând un zâmbet fermecător, iar când Adrian a dat să vorbească, am fost numai ochi și urechi, rămânând complet mut după ce i-am auzit vorbele. Păreau atât de inocente și de pure, încât începeam să-mi trag speranțe că dincolo de răutatea pe care o arăta lumii din jur era un suflet minunat și foarte blând, iar acest gând m-a făcut să mă înroșesc la fel precum o roșie.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 07 2020, 21:52

Love is beautiful
Life is Beautiful

Auzindu-i eram puțin mai liniștit așa că mi-am luat perechea de mănuși care o aveam și mi-am pus una pe o mână și una pe cealaltă, așa că m-am dus lângă ei și le-am zâmbind, deși părea că relația lor este groaznică mă bucuram că aceștia o să facă un efort, așa că deși erau cu mult mai înalți ca mine am reușit să le pun mâna pe cap și să-i mângâi de parcă erau doi copii mici ce aveau nevoie de mama lor ca să nu se certe și bată unul cu altul.
- Foarte bine, am încredere în voi doi că o să reușiți să vă înțelegeți până mă întorc iar dacă unul din voi vrea ceva vă puteți duce la Alex, tipul care a venit aici, îi puteți spune că este din patrea mea și n-o să comenteze nimic iar dacă vă pune întrebări îl puteți ignora, le-am zâmbit și i-am mai mângâiat puțin înainte să mă opresc. - Dacă în parc vrei acolo mergem, iar pisica mea sigur o să vă adore, este destul de cerșetoare de atenție dar o puteți ignora cănd se mânâie de voi, am luat câteva lucruri de pe masă și mi-am aranjat mai bine bluza pe mine, urma să plec să mă schimb până la urmă.
- Apropo, dacă vreți să beți ceva bun am jos în sertar băutură, dar este mult mai tare, a costat o avere dar un om se poate îmbăta repede din ea, puteți încerca dacă vă lasă inima, și nu spargeți prea multe pe aici dacă aruncați unul după altul, ne vedem mai încolo iar dacă nu mă întorc puteți merge singuri în parc, o să vin după și eu după voi, există o fântână acolo deci dacă sunteți prin zonă o să vă recunosc, era imposibil să nu recunoști doi bărbați frumoși care sunt total diferiți de aspectul celorlalți, ochii lor parcă atunci când se uită la tine ajung până în inima ta, este ciudat să fiu privit în felul ăsta deoarece inima parcă bate mai tare, poate ar trebui să merg la un control cu ea.
După ce am aranjat toate astea le-am trimis un sărut prin aer și am ieșit prin ușă a merge la alta care era mai departe, era locul unde te puteai schimba așa că exact cum spusese Alex, costumul meu din piele sosise. Dacă idiotul ăla voia dantelă ei bine n-o să port, până la urmă am promis doar un dans, ceva mai mult costă mai mult. Mi-am așezat totul la locul lui și am pus cizmele lungi negre, aranjând și fața în oglindă iar acum pare că sunt o femeie, poate un travestit mai bine spus dar până la urmă un om murdar era mereu unul murdar și asta eram eu.
- Gata de acțiune, un zâmbet îmi răsare pe buze și oftez, ieșind din cabină și mergând prin altă ușă punând o mască pe ochi și ieșind după cortina roșiatică unde erau mai multe persoane, în seara asta voiam să fac un show care să fie de neuitat și mă bucuram că Alex reușise să aranjeze totul, de la scaune până la bări prinse bine, ultimul lucru care-l voiam era să-mi rup și gâtul.
- Pregătită toată lumea ?! Strig tare pentru a auzi sunetele celorlalți, exact cum spuneam, un om murdar mereu o să facă totul pentru binele lui, chiar și să transforme ce îi place în ceva la fel ca el.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptyFri Feb 07 2020, 22:56

Adrian aka Adi / Demon

Când isi apropie mana de mine, instinctul imi spunea sa i-o prind si sa-i disloc umarul, dar inainte sa apuc sa reactionez, a facut un gest ce m-a facut sa inghet pur si simplu si am ramas teapan, cu ochii cat cepele. Mai intai ingerul, acum el. Ce erau cu gesturile astea si de ce se simtea asa...placut? Aproape ca nici nu mai auzisem ce ne spusese, pana adusese vorba de nu stiu ce bautura tare si mi-am zis ca trebuie s-o incerc. Nu mi-ar fi fost greu sa-i fac rost de altele pe gratis daca imi cerea asta.
Chiar când ma pregateam sa dau navala pe sertarul indicat, nu stiu ce mi-o fi venit de m-am uitat spre el si când am vazut ca ne trimite un sarut prin aer, obrajii mi se inrosira instant. Am scuturat repede din cap si am luat sticla de bautura, asezandu-ma la locul meu pe podea, bând din ea cu paiul. Nu mai intelegeam ce e cu mine si de ce simteam o caldura ciudata in interior, cu toate ca era un sentiment placut. Speram totusi ca va trece dupa ce beam si reuseam sa ma imbat.
-Cred c-ar trebui sa mergi dupa el, Carl. Sa te asiguri ca nu face ceva prea prostesc.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptySat Feb 08 2020, 00:14

L-am privit foarte interesat pe Amami, ascultându-i fiecare cuvânt, iar înainte să părăsească încăperea i-am făcut prietenos cu mâna. Nu prea înțelegeam cum putea un om așa frumos ca el să practice cea mai veche meserie din lume, dacă eram în locul lui m-aș fi făcut din start fotomodel sau orice altceva din care se putea câștiga mult mai bine, însă am realizat că nu știam cu adevărat foarte multe lucruri despre el și că dacă voiam să-l schimb măcar un pic, trebuia să-l fac să-mi vorbească despre el și să-mi spună ce-i convine și ce nu, însă toate aveau să se întâmple la vremea lor.
Mi-am îndreptat fața spre Adrian, privindu-l cu atenție, apoi am spus închizând din ochi:
- I-am promis că nu-i vom încălca intimitatea, Adrian. Nu prea avem cum să-l oprim în acest moment, însă putem să intervenim oricând dacă simțim că este în pericol. Trebuie doar să ne ascultăm instinctele.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptySat Feb 08 2020, 01:05

Love is beautiful
Life is Beautiful

Am luat aer în plămâni puțin stresat, era prima dată după accident când făceam asta. Vinerea mereu se termină în acest stil, eu dansând pentru invitații programați alături de ceilalți care erau angajații mei și veneau să danseze. Și asta făceam, dansam din plăcere, era pasiunea mea să dansez încă de când m-am uitat prima dată la unele din emisiunile de la televizor. Era toată lumea atât de fericită când privea, voiam să fac și eu asta, voiam să câștig zâmbete de la oameni care să-mi încălzească inima, doar că totul era dureros când oamenii plăteau să te vadă mai mult decât dansând frumos în fața lor.
- Pregătiți pentru ceva mai mare ? Am prins bara metalică în mână, dansul meu trebuia să se termine cu ceva spectaculos așa că m-am învârtit pe lângă bara metalică, am expirat aerul din pămâni și m-am urcat pe ea ajungând la înălțime și auzind oamenii cum fluieră de parcă erau disperați și am aruncat pe jos vesta de pe mine ajungând la public, ce nu dă un om să vadă ceva frumos, nu ? Banii zboară repede. Am făcut câteva mișcări în aer, era greu să fac asta, îmi simțeam corpul destul de greu, deși doctorul îmi spusese să nu fac mult efort după ce ies din spital. Însă nu-l ascultasem deoarece am crezut că nu este necesar, așa că am reușind să mă pun cu capul în jos și să fac sfoara în aer ținând mâinile pe bară bine, în mod normal n-ar trebui să tremur ca naiba și nici să văd încetoțat dar eram încă în regulă și nimeni nu observa. Haide Amami, șoptesc și respir ajungând să mă țin într-o singură mână în aer, evitând să mă mai uit în jos și privind la ceilalți care erau fericiți, trebuia să duc asta până la capăt, era pasiunea mea, un doctor și o mașină nu-mi poate opri și acest vis!

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptySat Feb 08 2020, 01:30

Adrian aka Adi / Demon

-Prost spus! Instinctele mele nu-mi spun decat sa-i iau mai repede viata si sa plec.
Sau cel putin asa credeam. Simtind ca ceva e in neregula, m-am oprit instant din baut, uitandu-ma fix spre usa. Era clar ca omul nu se simte bine si ca avea sa moara iar daca nu se oprea. Dar nu era treaba mea sa opresc sa i se intample ceva rau. Ba chiar asta trebuia sa fac sa se intample, cu toate ca parea sa se descurce de minune si singur. Când mi-am amintit de felul cum ma mangaiase pe cap mai devreme, am simtit ca un gol in stomac. Voiam sa ma mai mangaie asa. Si trebuia sa ma duca in parc! Iar lucrurile astea nu le putea face daca murea iar.
M-am ridicat, aruncând sticla direct in perete si am iesit glont pe usa, oprindu-ma doar in clipa in care am ajuns in dreptul scenei. Poate ca ceilalti nu-si dadeau seama, dar eu nu eram orb. Vedeam ca nu e bine asa ca am strigat la el, ingrijorarea putând sa mi se citeasca cu usurinta in tonul vocii:
-Da-te jos de acolo ca sa nu vin eu dupa tine, cap sec ce esti!

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptySat Feb 08 2020, 12:31

Adrian voia să pară tipul dur în toată povestea, însă știam amândoi mult prea bine că e pe cale să i se întâmple ceva rău lui Amami, așa că l-am urmat până la scenă, sperând că nu ajungeam mult prea târziu și că demonul nu va face din nou ceva stupid.
Am tras adânc aer în piept după ce s-a exprimat în felul acela în care doar un bandit din specia lui s-ar fi putut exprima, apoi am oftat și am deschis gura ca să vorbesc, dar am închis-o la loc. M-am gândit că Adi se va putea descurca singur și chiar îmi doream să plecăm toți trei din acel bar care nu făcea decât să-mi dea fiori pe șira spinării, fiind plin de oameni care erau influențați doar de dorințe sexuale și gânduri negative.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Eloise
Asistent
Asistent
Eloise

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptySun Feb 09 2020, 00:12

Love is beautiful
Life is Beautiful

În general făceam toate astea cu atâta ușurință, am exersat foarte mult să ajung la acest nivel, nici nu știu când mâncam pe atunci doar să am timp să învăț tot ce știu iar acum mâinile mele doar voiau să cedeze și tremuram de parcă urma să cad. Dacă venea o rafală de vânt puteam pica cu atâta ușurință.
Dar mi-am mutat capul când am auzit o voce cunoscută, uitându-mă spre Adrian care din spate era urmat de Carl, Adrian deși suna normal i se auzea un firicel de îngrijorare în vocea ce și cuvintele adresate, era îngrijorat pentru mine ? Amândoi ? Atunci am pus și cealaltă mână pe bară și m-am lăsat în jos, picioarele călcând pe scenă, acum că mă uit mai bine chiar părea totul puțin mai mult decât o amețeală, dar mi-am făcut o aplecăciune în fața tuturor care aplaudau, nimeni nu văzuse nimic spre ușurarea mea când am coborât direct de pe scenă, încet.
- Ce căutați voi doi aici ? Credeam că mă așteptați, vocea-mi iese puțin mai tăcută, căutând aerul care trebuia să-mi intre în plămâni, nu mă așteptam ca ei doi să vină după mine.
- Mai bine plecăm în altă parte, ca să mă schimb și să nu se uite nimeni la noi, propun după că văd pe fața lui Carl mult disconfort în această mulțime de oameni, așa că le fac semn să mă urmeze în cabină, mergând ușor ca să nu mă împiedic.

♡Anime is Life♡

”I live today”
”But...”
”I think not tomorrow”

Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 EmptySun Feb 09 2020, 00:30

Adrian aka Adi / Demon

Am rasuflat usurat când acesta cobori cu picioarele pe pamant si abia ma abtineam sa nu-i dau una in cap. Vazandu-l ca abia se tine pe picioare, l-am luat pe sus, asezandu-l pe umar ca pe un sac de cartofi, mergând spre camera in care fusesem inainte.
-Tu n-ai toate tiglele pe casa?!
Ajuns in camera, l-am lasat jos pe scaun. As fi vrut sa-i dau vreo doua, dar am zis sa-l las pentru moment sa-si revina, iesind din camera sa ma calmez. Ma gândeam ca prezenta ingerului ii va face mai bine decat prezenta mea. Oricum, voiam sa ma duc la acei clienti sa sterg pe jos cu ei. Pana la urma, Amami se fortase doar ca sa le faca lor pe plac, dar niciunul nu observase ca el nu-i bine. De asta uram oamenii.

♡Anime is Life♡

Sponsored content

PostSubject: Re: [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]    [RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi] - Page 2 Empty

Back to top Go down

[RPG]Hell and Heaven on Earth[+18 soft][Yaoi]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next