Anime Is Life

Un forum a celor pasionati de anime-uri si RPG

HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in

Share

De la volei la...iubire [YAOI]

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Next
AuthorMessage
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

Sex Sex : Female
Puncte Puncte : 7209
Varsta Varsta : 23
Localizare : Germany
Stare de spirit Stare de spirit : In love with Kenma~ <3

De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 Empty
PostSubject: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptySun Jan 26 2020, 16:14

First topic message reminder :

De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 174636c814ccd64777e39ec2ff192b63
Tetsurou Kuroo / 18 y.o. / elev&middleblocker

"RING-DING-DING! RING-DING-DING!"
Alarma suna de zori in capul meu, insa nu dadeam niciun semn ca as vrea sa ma trezesc. Vazand totusi ca nu se mai opreste, scot mana de sub patura, oprind-o, dupa care ma ridic, cascand. Invatasem toata noaptea pentru un test important si acum realizam ca nu fusese cea mai buna idee. Astept sa-mi revin dupa care ma duc pe patru carari la baie sa ma pregatesc. Ma astepta o zi destul de lunga cu ore grele si antrenament la volei. Incep sa ma grabesc cand vad cat de repede trece timpul, nevrând sa-l las pe Kenma sa ma astepte prea mult.

♡Anime is Life♡

De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 Kuroken4

Last edited by Kuroo on Sun Feb 16 2020, 23:05; edited 2 times in total
Back to top Go down
https://pokeheroes.com/userprofile?name=Flurry

AuthorMessage
Kenma
Director
Director
Kenma

Puncte Puncte : 919
Varsta Varsta : 22
Localizare : Iceland
Stare de spirit Stare de spirit : In love with Kuroo ♡

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 02:43

În momentul în care mi-a scos limba, obrajii mi-au devenit roșii și am vrut enorm să-i sărut buzele, așa că m-am apropiat de el și i-am oferit un sărut scurt. Se simțea destul de rău și nu voiam să-l zăpăcesc și mai mult, iar micul sărut pe care i l-am dat mi-a fost mai mult decât suficient.
- Ei bine, poate că veți avea noroc și veți scăpa de ea, asta dacă se va decide vreun părinte sau mai mulți părinți să o reclame la director sau chiar la ministerul educației. Cât despre acel proiect, putem să ne alegem orice dorim din ultimele trei capitole, însă nu prea știu ce să aleg. Mă gândeam la un moment dat să scriu despre anumite boli regăsite în primul capitol, dar nu aș vrea să plictisesc pe nimeni...

♡Anime is Life♡

《Love》is the one thing that transcends
《《time and space》》
De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 YaILRkL
Back to top Go down
http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro/
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 02:51

Iar o facuse si nu reusisem sa-l opresc. O sa vada el ce pateste daca ia raceala. Dar acum voiam mai mult, insa mi-am dat o palma mintala si mi-am zis ca trebuie sa stau potolit.
-Dupa ziua de azi, e posibil ca parintii celorlalti sa se implice. Bine ar fi sa reusim sa scapam de ea. Hmmm...Boli, zici? Ar iesi un proiect chiar bun. Nu este nici foarte dificil de facut si poti afla lucruri foarte interesante si folositoare. Eu zic sa incerci. Sa vedem ce iese.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 11:07

Am zâmbit larg, dând capul pe spate, și i-am spus:
- Sper tare mult să scăpați de ea cât mai repede și poate veți începe să faceți ore cu profesorul pe care îl avem noi acum. Orele lui sunt foarte interesante și nu te plictisești niciodată. Și mă bucur că îți surâde ideea și că dorești să mă ajuți. Dacă îl făceam de unul singur, pun pariu că ieșea un proiect super mega plictisitor, am încheiat oftând puțin și mi-am sprijinit capul pe umărul lui Kuroo.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 11:43

L-am ascultat cu atentie, zambind usor in timp ce-l priveam. Insa cand am auzit ultima parte, m-am departat usor de el, aplecandu-ma si oftand.
-Daca nu ai mai multa incredere in tine, ma supar. m-am intors brusc spre el ranjind pana la urechi si am inceput sa-l gadil. Ma supar si te gadil pana prinzi incredere! am continuat, razand apoi malefic.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 11:52

Am încercat să-i prind mâinile când a început să mă gâdile, însă fără rost. Era mult mai rapid decât mine, iar felul în care mă gâdila îmi crea atât plăcere, cât mă și extenua, făcându-mă să râd în hohote. Am mai încercat de câteva ori să-i prind mâinile, iar când am văzut că nu are rost să mă complic, am spus cu o voce puțin ridicată:
- Bine, bine, doar nu mă mai chinui! Știi prea bine că orice atingere de a ta e atât de... criminală pentru mine.
M-am înroșit instantaneu după ce am spus acele cuvinte și m-am simțit ușurat când s-a oprit din gâdilat, însă nu aveam de unde să știu ce avea să se întâmple în continuare, Kuroo fiind mult prea imprevizibil în unele momente.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 12:26

M-am oprit...pentru moment cel putin, scotandu-i limba. L-am asezat in poala mea, luandu-l in brate de la spate si mi-am sprijinit barbia pe umarul sau, inchizandu-mi ochii. Una din maini mi-am strecurat-o sub bluza lui, mangaindu-i delicat pielea.
Insa, treptat am inceput sa simt cum ma parasesc toate puterile, iar mainile mi-au "cazut" in poala sa si respiratia imi deveni greoaie. Daca n-as fi stat sprijinit de el, mai mult ca sigur as fi luat asfaltul in brate. Simtind cateva picaturi pe nas, mi-am ridicat privirea cu greu, strângând din dinti când am vazut ca incepe ploaia.
-Kenma...Cheama un taxi, te rog.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 13:05

Mi-am pus mâna pe fața lui și am simțit că ardea din ce în ce mai tare, iar dintr-odată m-au trecut fiori pe șira spinării, apoi am scos telefonul din buzunar și am sunat după un taxi, încercând să îmi păstrez calmul, cu toate că simțeam că o voi lua razna dacă avea să se întâmple ceva cu el. După ce am închis, am oftat puțin și l-am întrebat cu o voce scăzută:
- Ai vrea să mergem mai înainte la spital? Dacă îți crește temperatura din ce în ce mai repede, s-ar putea să ai nevoie neapărat de un doctor.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 13:20

Imi venea sa ma spanzur când am vazut ca iar il ingrijorez. I-am pus usor mana pe cap, zambindu-i calm, in speranta ca-l va ajuta sa se calmeze.
-Nu-i nevoie. Voi fi bine. Un pui de somn si voi fi ca nou.
La ce drag aveam eu de doctori, era ultimul loc in care as fi vrut sa merg. Speram ca dupa ce dorm putin, imi voi reveni.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 13:28

M-am ridicat de pe el și l-am strâns la pieptul meu un timp, după care i-am șoptit:
- În regulă, atunci. Dar vei lua puțin sirop și o pastilă pentru gripă, iar după aceea vei putea să dormi. Și când te vei trezi, îți voi încălzi puțină supă și ți-o voi aduce la pat.
Mă bucuram enorm că aveam mereu medicamente acasă, asta pentru că mama obișnuia să le cumpere des datorită faptului că eram foarte sensibil și obișnuiam să răcesc până și vara, astfel puteam să-i port de grijă lui Kuroo la fel cum îmi purta și mie mama când era prin preajmă.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 13:44

Am inchis ochii zâmbind usor când m-a strans la pieptul sau. N-aveam sa ma împotrivesc la nimic din ce spusese, numai sa nu fiu nevoit sa ajung la spital.
-Bine, mami. Voi fi un motan ascultator.
Deja incepea sa-mi fie tot mai greu sa respir, iar când am vazut ca sosi taxiul, am luat geanta si m-am ridicat de pe banca. Insa nici n-am facut bine doi pasi, ca mi s-a rupt filmul si m-am prabusit pe asfalt.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 14:04

Taximetristul s-a repezit imediat afară cu o sticlă de apă și a început să-i ude chipul, întrebându-mă dacă vreau să mergem la spital. I-am spus că este doar puțin răcit și că va fi bine, adăugând și faptul că nu luase nimic pentru gripă. S-a dus în mașină și cât timp l-am ținut pe Kuroo în brațe, așteptând să deschidă ochii, a adus o pastilă, spunând că este foarte bună la gripă. Am continuat să-i mângâi chipul lui Kuroo și i-am mulțumit taximetristului pentru pastilă, luând-o în mână și îndreptând-o spre el, șoptind cu un zâmbet pe chip:
- Crezi că ai putea să înghiți asta cu puțină apă? Te va face mai bine.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyMon Feb 10 2020, 14:16

Am deschis putin ochii, privind in jur si încercând sa-mi dau seama ce s-a intamplat. Auzindu-i vocea lui Kenma, mi-am indreptat privirea spre el si am luat pastila, inghitind-o cu greu, dupa care m-am ridicat in picioare, clatinandu-ma putin si tinandu-ma cu mana de cap. In clipa aia nu voiam decat sa ma arunc cu capul in perna si sa dorm.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 00:39

L-am sprijinit de mine și ne-am urcat în taxi, spunându-i între timp taximetristului adresa la care voiam să ajungem. I-am mângâiat chipul și l-am prins apoi de mână, încercând să zâmbesc și să nu par deloc îngrijorat, cu toate că eram mult mai îngrijorat decât mă așteptam. Totuși, în câteva minute am fi ajuns acasă și atunci puteam să-l îngrijesc pe Kuroo și să-l las să se odihnească în patul meu. Aveam în gând să stau treaz toată noaptea și să-i urmăresc temperatura cu termometrul, asta până când îi scădea la o temperatură normală.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 01:05

Imediat ce am urcat in taxi, mi-am pus capul in poala lui Kenma, si ma chinuiam sa respir normal. Simteam cum temperatura e tot in crestere iar corpul imi devine tot mai slab. Am deschis fura sa zic ceva, dar nu aveam pic de forta sa mai scot vreun sunet. Pana la urma n-am mai rezistat si mi-am inchis ochii, sperând ca atunci când ii voi deschide iar, sa nu ma mai simt asa. Dar ceva imi spunea ca sper degeaba, mai ales ca deja simteam ca raman fara aer, oricat de mult m-as fi zbatut sa respir cat mai normal. Oare am stat prea mult fara sa iau ceva de raceala de mi se agrava starea? Dar nu cred ca se putea mai rau de atat. Sau cel putin, speram sa nu se poata.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 01:44

Am continuat să-l mângâi până când am ajuns la mine acasă, neluându-mi nici măcar o clipă ochii de pe el, apoi i-am dat banii taximetristului și l-am scos din mașină pe Kuroo, lăsându-l să se sprijine de mine. Înainte să plece, taximetristul mi-a spus să-l duc la spital în caz că se va agrava. Am dat aprobator din cap, i-am mulțumit pentru tot ce a făcut și apoi am mers cu pași mărunți până la ușa de la intrare.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 02:04

In timp ce mergeam pe langa Kenma, sprijinindu-ma de el, imi tot repetam in minte ca sunt bine. M-am uitat cu coada ochiului la el apoi in pamant si m-am departat usor, mergând singur pana in fata usi, unde m-am oprit sa-l astept pe el sa deschida.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 02:14

Înainte să deschid, mi-am pus mâna pe brațul lui Kuroo, parcă fiind pregătit să-l prind în caz că se va prăbuși din nou, dar apoi m-am uitat lung la el și m-am gândit că gestul respectiv îi va demonstra doar că sunt extrem de îngrijorat, așa că mi-am scos cheile din ghiozdan și am deschis ușa, lăsându-l pe el să intre primul, pentru a se putea băga în pat.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 02:30

Cu toate ca abia ma mai tineam pe picioare, am tras de mine si m-am dus direct in camera lui, picând in pat. Stiam ca e ingrijorat, dar nu stiam ce sa mai fac sa-i arat ca sunt bine si ca n-are de ce sa-si faca griji. Cu toate ca nu ma simteam deloc bine. La scurt timp dupa ce mi-am pus capul pe perna, ochii mi s-au inchis si am adormit.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 02:41

Cât timp a dormit Kuroo, am mers să caut pastilele pentru gripă și le-am găsit într-un sertar de-al mamei. Am luat una provizoriu, ca să nu fiu o povară pentru el în caz că m-aș fi putut molipsi și eu, apoi am înmuiat o compresă în apă rece și am plecat înapoi în camera mea, pentru a-i uda puțin fruntea fierbinte, sperând să nu-l trezesc din somn.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 04:07

M-am trezit imediat ce am simtit ceva umed pe frunte, insa nu aveam energia necesara nici macar sa-mi deschid ochii. Ma fortam sa respir, dar simteam cum nici asta nu mai pot face mult timp. Si n-am mai reusit prea mult. Intreg corpul imi deveni moale si respiratia mi se opri.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 11:57

Stăteam lângâ el și dintr-odată am simțit că nu mai respiră. M-am panicat enorm și primul lucru care mi-a trecut prin cap a fost să-l mișc, însă fără rost. Așa că am încercat să-i aduc la normal respirația, punându-i amândouă mâinile pe cutia toracică și apăsând la anumite intervale. Dacă sunam la urgențe și nu făceam absolut nimic pentru el, puteam să-l pierd, iar gândul acesta m-a făcut să vărs câteva lacrimi, dar am încercat să-mi revin și să fiu calm.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyTue Feb 11 2020, 12:18

Pentru o clipa, am crezut ca totul s-a terminat. Era liniste, si nu mai durea nimic. As fi vrut sa raman in acel loc, dar ceva nu ma lasa.
Corpul imi tresari si in clipa aia am tras adanc aer in piept, începând sa respir cu multa dificultate. Mi-am deschis putin ochii, uitandu-ma in jur, iar privirea mi se opri asupra lui Kenma. A plans? Iar l-am facut sa planga?

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyWed Feb 12 2020, 00:52

Când am văzut că își revine, am vrut pe moment să sar pe el și să-l îmbrățișez, însă știam că e extenuat și că s-ar simți incomod dacă l-aș îmbrățișa într-un astfel de moment, așa că l-am strâns de mână și l-am privit lung, ștergându-mi între timp micile lacrimi care îmi invadaseră obrajii. Am tras aer în piept și l-am întrebat cu o voce puțin răgușită:
- Kuroo, am putea să mergem la spital? Îmi este foarte teamă să nu ți se agraveze starea, pentru că mai devreme tocmai ce ți s-a oprit respirația. Dacă nu eram aici să te ajut, poate că tu... erai deja...
Am scuturat apoi din cap și am încercat să-mi alung acele gânduri negre, însă nu puteam. Îmi era mult prea teamă pentru starea lui de sănătate și nu m-aș fi iertat niciodată dacă i s-ar fi întâmplat ceva.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Kuroo
Port Mafia Boss
Port Mafia Boss
Kuroo

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyWed Feb 12 2020, 01:23

Oh? Deci asta a fost toata acea senzatie? Eram pe punctul sa mor? Fusese o senzatie placuta. Aproape la fel de placuta ca atunci când ma ia Kenma in brate si ma saruta. Nu inteleg de ce se tem oamenii asa tare de asta. Dar, nu voiam sa mor. Nu acum. Si chiar daca ideea de a merge la spital ma ingrozea, am preferat s-o fac decat sa-l mai fac pe Kenma sa verse lacrimi din vina mea.
I-am dus mana cu care ma tinea la fata si i-am atins-o usor cu buzele, sarutand-o, uitandu-ma apoi in ochii sai. Nu aveam forta sa scot vreun sunet asa ca am dat din cap in semn ca aprob ideea de a merge la spital.

♡Anime is Life♡

Kenma
Director
Director
Kenma

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 EmptyWed Feb 12 2020, 01:29

Am încercat să-mi controlez lacrimile care erau gata să explodeze, apoi am tras aer adânc în piept și am sunat la salvare, spunând starea în care era Kuroo și dându-le adresa. După ce am terminat de vorbit la telefon, mi-am așezat telefonul pe noptieră și m-am pus cu genunchii pe podea, neluându-mi deloc privirea de pe el. Speram să-l pot însoți și eu la spital, pentru că aș fi fost terminat dacă nu aș fi putut să-i fiu alături într-un astfel de moment.

♡Anime is Life♡

《《time and space》》
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: De la volei la...iubire [YAOI]   De la volei la...iubire [YAOI] - Page 20 Empty

Back to top Go down

De la volei la...iubire [YAOI]
Back to top 
Page 20 of 26Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Next