Anime Is Life

Un forum a celor pasionati de anime-uri si RPG

HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Sirena

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Invader Lamu
Otaku
Otaku

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 4435
Puncte Puncte : 4673

PostSubject: Sirena    Wed Jan 20 2016, 11:23

Era o seara furtunoasa de vara iar eu imi faceam plimbarea de seara, innotand la suprafata inn larg si urmarind un vapor de croaziera transatlantic. Un fulger lovi in vapor incendiindu-l. Aparatura de la bord se defectase intantaneu incat oamenii ramasera fara nici un mijloc de a cere ajutor. Focul era prea mare si desi incercasem sa stopesc cu coada mea, nu puteam stinge incendiul. Vasul incepu sa se scufunde. Erau echipajul si 300 de turisti. Multi se pusera in barci de salvare si reusi sa se salveze altii mai erau vreo 10 nu aveau cum sa se salveze iar eu aveam timp sa salvez doar o singura persoana si trebui sa ma dcid pe are. Asa ca iau unul dintre baieti si lec impreuna cu el spre plaja celui mai apropiat oras. Ma decid insa sa nu fac aceeasi gresala ca sirena din poveste asa ca indiferent ce s-ar fi intamplat in jurul meu, ma decid sa sta langa baiat. Drept urmare nu il duc pe plaja turistica ci pe plaja pustie de langa santierul naval.
In departare se vedea soseaua principala, poarta de intrare in santierul naval, un chiosc si sensul giratoriu unde intorceau autobuzele si statia de autobuz care era goala fiindca autobuzele eau tip conventie si trecea doar de 3 ori pe zi la schimburile muncitorilor.

♡Anime is Life♡

Back to top Go down
View user profile http://fairy.roleplaylife.net/
Vizitator
Guest

PostSubject: Re: Sirena    Sat Jan 30 2016, 23:53

era o zi frumoasa de vara, iar eu ma plimbam pe faleza cu skate-ul, din cand in cand mai trageam o privire la valurile stralucitoare care se spargeau la mal
Back to top Go down

Sirena
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1