Anime Is Life

Un forum a celor pasionati de anime-uri si RPG

HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Cercetarile vortexurilor spatiale

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Vizitator
Guest

PostSubject: Cercetarile vortexurilor spatiale   Tue Oct 20 2015, 19:52

prima zi de cercetare se arata a fii foarte grea. in telescopul meu a aparut prima gaura neagra care era aproape de Terra. cercetarile mele urmau sa fie destul de clarificate asupra acestui fenomen spatial.

Last edited by Mystra on Tue Dec 22 2015, 02:43; edited 1 time in total
Back to top Go down
Invader Lamu
Otaku
Otaku

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 4435
Puncte Puncte : 4673

PostSubject: Re: Cercetarile vortexurilor spatiale   Sat Oct 24 2015, 20:20

La laboratorul de cercetare unul din oamenii de stiinta se duse catre noua colega care lucra la ei de doar cateva zile.
Laboratorul eraimens dar avea si unele secrete. Secrete pe care doar 2-3 membri ai laboratorului le cunosteau in afara de directorul institutului de cercetare.
-Da si mie sa vad. Spuse el. Apoi se uita prin telescop.
-Ai descoperit intradevar o gaura neagra destul de apropiata. Insa stii ce cred eu? Desi multi cred ca gaurile nege sunt periculoase, eu nu cred asta. Cred ca daca o galaxie ar fi absorbita de o gaura neagra, ar fi ca si cum noi am locui intr-o bila de plastic care ar fi aspirata de un aspirator gigantic. Fara nici un impact asupra noastra. Si am motivele mele sa cred asta. Spuse el relaxat.
Un alt baiat mai tipul tocilarului veni la ea dupace primul individ pleca.
-Stii, se zvoneste ca laboratorul nostru detine niste extraterestrii capturati si ca ei s-ar putea afla in spatele Usii Interzise in care nimeni nu are voie sa intre. Se mai spune ca cei care au fost rosi de curiozitate au disparut subit. Dar la fel se mai zvoneste ca extraterestrii ar detine cheia dezlegarii a mai multor mistere ale universului.

♡Anime is Life♡

Last edited by Invader Lamu on Tue Jun 28 2016, 21:43; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile http://fairy.roleplaylife.net/
Vizitator
Guest

PostSubject: Re: Cercetarile vortexurilor spatiale   Sat Dec 05 2015, 01:13

eu inca cercetam vortexurile
Back to top Go down
Invader Lamu
Otaku
Otaku

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 4435
Puncte Puncte : 4673

PostSubject: Re: Cercetarile vortexurilor spatiale   Tue Jun 28 2016, 21:45

Dintr-o gaura neagra, iesi o lumina orbitoare ca o super nova apoi dupa acel boom luminos, incepu sa se vada o nava care se misca foarte repede iar masuratorile determinau ca se misca cu de 30 ori viteza luminii, indreptandu-se catre Terra insa nu se stia daca va opri pe Marte, pe Luna sau va ateriza pe Terra ori va pleca mai departe catre Venus, Mercur sau va evita soarele si va pleca catre alte galaxii.

♡Anime is Life♡

Back to top Go down
View user profile http://fairy.roleplaylife.net/
Sponsored content

PostSubject: Re: Cercetarile vortexurilor spatiale   

Back to top Go down

Cercetarile vortexurilor spatiale
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1