Anime Is Life

Un forum a celor pasionati de anime-uri si RPG

HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

POLICE (NYPD)

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Vizitator
Guest

PostSubject: POLICE (NYPD)   Tue Oct 20 2015, 00:56

Last edited by Hinata on Tue Oct 20 2015, 19:40; edited 1 time in total
Back to top Go down
Vizitator
Guest

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Tue Oct 20 2015, 19:39

Desigur, am dat pentru pobele eliminatorii pentru a lua postul de detectiv in cadrul politiei NYPD
Back to top Go down
psychotic.bitch
Membru
Membru

Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 74
Puncte Puncte : 86
Varsta Varsta : 23
Localizare Localizare : in his arms. ♥
Stare de spirit Stare de spirit : evilish

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Sun Jan 17 2016, 22:56

Astrid era undeva între a fi o psihopată fără suflet sau o sociopată fără șanse de a se integra în societate. Nu îi păsa prea mult defapt...stătea într-un birou și aștepta pe așa zisul polițist să îi ia un proces verbal. Se enervase la liceu și băgase cuțitul într-o tipă, după ce o lăsase fără extensii.
Își privi unghiile lăcuite atent foarte concentrată, așteptând să vadă dacă vine o dată cineva să-i pună întrebări sau nu.

♡Anime is Life♡

Back to top Go down
View user profile
Vizitator
Guest

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Mon Jan 18 2016, 19:25

am luat postul de interogator si agent la FBI si NYPD. In prima zi am primit un dosar legata de o adolescenta care a injunghiat o tanara la liceu. La prima vedere, fata parea o sociopata. Statea in camera de interogare, iar eu si cu restu colegilor o priveam pe geamul izolat. Intru in sala alaturi de doi politisti care stateau in spatele meu, ma asez la masa, pun dosarul si incep sa-i adresez cateva intrebari.
- Astrid Katherine Blackwell, in varsta de 19 ani, pasionata de arte. Ce te-a determinat sa recurgi la un asemenea gest?
Back to top Go down
psychotic.bitch
Membru
Membru

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Mon Jan 18 2016, 19:39

Își trecu degetul critic peste masa care îi despărțea, uitându-se apoi la el.
”Voi v-ați gândit să mai și ștergeți praful pe aici, din când în când?” întrebă scorțoasă, apoi lăsă mâna să îi cadă pe lângă corp și pufni amuzată, dacă nu ușor dezgustată de mica cercetare ce o făcuseră asupra ei. ”De curiozitate, atât de competenți sunteți încât v-ați interesat ce mă pasionează în loc să căutați probe că eu aș fi de vină?”
Back to top Go down
View user profile
Vizitator
Guest

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Mon Jan 18 2016, 19:50

-Avem destule probe care duc la tine. Cat despre praf, asta nu te intereseaza pe tine.
apoi tanara bufnii in ras
-Nu am prea mult timp de stat pe aici, aca ca spune cine te-a pus sa faci aceasta crima si de ce? Rezultatele de la medicii legisti dovedesc si amprentele ne conduc la tine. Nu ne obliba sa-ti scoatem vorbele cu clestele, ca nu e placut pentru nici unu din noi. Daca ai recunoaste, greseala iti va fi pe jumatate iertata.
Back to top Go down
psychotic.bitch
Membru
Membru

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Mon Jan 18 2016, 20:36

”Nu am ce să recunosc... și tipa nu a murit, deșteptule, cum ar putea să fie crimă? Se află în stare gravă, la spital. Și e interesant cum ai găsit amprentele mele pe un cuțit pe care nu l-am atins vreodată” îl privi sfidător, cu brațele la piept. Polițiștii ăștia... nu erau buni decât la băgat probe din top. ”E îndeajuns să formez un singur număr și jumate din clădirea asta e concediată. Dacă nu ai niște probe concludente cu care să mă bagi la închisoare, operează prezumția de nevinovăție și ești obligat să îmi dai drumul până se dispune începerea urmării penale de către procuror. Crede-mă că știu mai multe decât tine ce drepturi am și ce nu, iar dreptul la tăcere e unul din ele. Acum dacă mă scuzați... am lucruri mai bune de făcut decât să pierd timpul.”

♡Anime is Life♡

Back to top Go down
View user profile
Vizitator
Guest

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Mon Jan 18 2016, 21:20

-M-am cam saturat sa vorbesc la pereti! Pana ai sa recunosti, vei sta la puscarie! Intre timp vom reface dosarele si vom cerceta bucata cu bucata fiecare detaliu.
isi lua dosaru si pleca nervoasa din sala
Back to top Go down
psychotic.bitch
Membru
Membru

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Tue Jan 19 2016, 11:04

”Draga mea, nu mă poți ține în arest preventiv, pentru că nu ai probe că eu aș fi vinovată” îi zâmbi veninos și se ridică, ieșind din sală, acolo unde o aștepta avocatul ei, care îi spusese că pot merge acasă și ieși foarte vioaie din sediu, făcându-le cu mâna polițiștilor care nu putea să o mai rețină.

♡Anime is Life♡

Back to top Go down
View user profile
Vizitator
Guest

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   Wed Jan 20 2016, 13:05

-Din partea mea poti sa-ti suni si avocatu! Legea e lege si regulile impuse de FBI trebuie respectate.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: POLICE (NYPD)   

Back to top Go down

POLICE (NYPD)
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» xxxxing police
» Police dogs death -Update
» Police let down their dogs again.Unbelievable
» Police: “It’s only a Rottweiler and they’re horrible dogs anyway”
» Anyone know how to program a police scanner?